Kto je Milan Škriniar? Slovenský obranca odpálil prestupovú bombu, v lete sa pridá k hviezdnemu Messimu!

Milan Škriniar nastupuje na zápas

Slovák Milan Škriniar sa zapísal medzi hviezdnych futbalových hráčov (Zdroj: instagram.com/milanskriniar)

#Začínal v Žiline a postupne sa vypracoval na jedného z najlepších stopérov sveta a kapitána slovenského národného mužstva. Stal sa najdrahším slovenským futbalistom v histórii, keď zaňho Inter Miláno zaplatilo vyše 23 miliónov eur aj s bonusmi, keď prestupoval zo Sampdorie. Milan Škriniar má fanúšikov nielen na Slovensku, ale aj po celom svete. Veľa malých chlapcov sníva, že raz budú ako on.

VIZITKA:
Celé meno:  Milan Škriniar
Vek:  28 rokov (narodený 11. februára 1995, Žiar nad Hronom)
Charakteristika: profesionálny futbalista, stredný obranca
Najznámejšie kluby: Inter Miláno, Paríž Saint Germain, Sampdoria Janov, MŠK Žilina

Najhodnotnejší slovenský hráč

Škriniarova futbalová cesta začala v jeho rodnom meste. Neskôr dostal ponuku na prestup do akadémie MŠK Žilina, kde pôsobil už od 12 rokov. Pre denník SME priznal, že začiatky boli pre neho mimoriadne náročné a ako malé dieťa si neraz poplakal, pretože sa mu cnelo za rodinou. Jednou z jeho kľúčových vlastností však bola trpezlivosť, ktorá mu nechýba ani dnes.

Milan sa napokon dostal do juniorky a v áčku Žiliny debutoval už ako sedemnásťročný. Ako dospelý už vedel, že má potenciál neustále sa zlepšovať. Nikto by vtedy nebol povedal, že sa v budúcnosti stane jedným z ich najhodnotnejších hráčov vôbec. Jeho najvyššia hodnota činila podľa portálu Transfermarkt 65 miliónov eur. 

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa 🇸🇰Milan Škriniar (@milanskriniar)

Hovorili mu, aby skončil

Počas štvorročného pôsobenia u takzvaných „šošonov“ vyhral ligu, pohár aj slovenský superpohár. Medzitým bol aj na hosťovaní v Zlatých Moravciach. Na začiatku vôbec nepatril ku špičkovým hráčom, práve naopak. Jeho cesta vo vrcholovom futbale mala podľa odborníkov skončiť skôr, než vôbec začala.

Neraz si od kritikov a neprajníkov vypočul veci, ktoré by nejedného psychicky slabšieho hráča prinútili skončiť. Milan však na sebe tvrdo pracoval a v hlave mal len jedno – chcel hrať futbal a robiť to, čo ho baví a napĺňa. Tvrdá práca sa vyplatila a v roku 2016 sa postavil pred dôležité rozhodnutie. Na stôl totiž dostal kontrakt od talianskeho klubu Sampdoria Janov.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Na tvoj dôchodok nebude mať kto robiť, Slovensko vymiera: Zachránia ho mladí?

Nezabudol, odkiaľ pochádza

Začiatky nikdy neboli ľahké a potvrdilo sa to aj v Janove. Sprvu veľa nehral a bránila mu v tom aj jazyková bariéra, pretože po taliansky nevedel takmer nič. Šance sa však plne chopil vo svojom prvom zápase za Sampdoriu. Vzhľadom na prestupovú cenu považoval svoje pôsobenie za veľkú zodpovednosť. Dostal sa na výslnie, ale napriek tomu nezabudol, odkiaľ pochádza.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa 🇸🇰Milan Škriniar (@milanskriniar)

„Viem, odkiaľ som prišiel a nikdy na to nezabudnem. Som rovnaký a taký aj zostanem. U mňa nehrozí, že by som sa ako človek zmenil. Je prirodzené, že keď má niekto viac peňazí, môže ho to ovplyvniť materiálne a kúpi si drahšie veci, ale to z neho predsa ešte nerobí horšieho človeka,“ povedal Milan v roku 2017 v rozhovore pre SFZ.

Slovenský reprezentant sa stal hráčom Sampdorie a stabilnou oporou tímu. Nebolo to však nadlho, pretože na muške ho mali agenti Interu Miláno. Napokon sa Interu upísal v roku 2017 a prvýkrát zaň nastúpil 7. júla. Sedmička akoby nosila Škriniarovi šťastie; veď sa nachádza aj v jeho obľúbenom čísle 17. A hoci nosil dovtedy nosil na drese trojku, vybral si napokon číslo 37.

V Taliansku získal prestížne tituly

Prestupom do Interu Škriniar len potvrdil svoje kvality a zúročil roky driny a viery v seba samého. Miláno mu doslova patrilo, stal sa tam rešpektovaným nielen v radoch spoluhráčov, ale aj medzi súpermi z celého sveta. Obdiv prišiel aj zo strany tých, ktorí ho kedysi úplne odpísali.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa 🇸🇰Milan Škriniar (@milanskriniar)

V talianskom celku sa stal mimoriadne dôležitou súčasťou obrany a dopomohol mu v sezóne 2020/2021 vyhrať Scudetto. Známy je svojou tvrdou, nekompromisnou, no čistou hrou a jej skvelým čítaním, no aj schopnosťou využiť šance a poslať loptu do brány. Hoci je obranca, ak je príležitosť, rovnako rád skóruje a pomôže tímu aj takýmto spôsobom.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Chceš schudnúť a vylepšiť svoje stravovacie návyky? S týmito kuchárkami si navaríš sexy telo!

Okrem klubových úspechov má na konte aj tie reprezentačné a individuálne. Trikrát vyhral aj cenu Futbalista roka. V mladosti prešiel všetkými reprezentačnými futbalovými kategóriami Slovenska a v A-tíme Slovenska debutoval už v roku 2016. O niekoľko rokov neskôr sa stal nástupcom Mareka Hamšíka na poste kapitána nášho národného tímu a rovnako tak nosil kapitánsku pásku aj v Interi.

Messiho spoluhráč?

Na začiatku roka 2023 prišli informácie o hviezdnom prestupe. Ešte dávno pred začiatkom zimného prestupového obdobia sa pošuškávalo, že by mal Škriniar údajne v lete prestúpiť do Paris Saint-Germain. To sa aj neskôr potvrdilo. Prestup sa mal dokonca uskutočniť ešte v zime v roku 2023, no kluby sa medzi sebou nedohodli, a tak Škriniar odíde do Paríža v lete ako voľný hráč.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa 🇸🇰Milan Škriniar (@milanskriniar)

Znamená to, že si Slovák zahrá po boku takých hviezd, akými sú napríklad Lionel Messi, Neymar či Sergio Ramos a bude bojovať o rôzne prestížne trofeje, ku ktorým patrí aj Liga majstrov. Tento prestup len potvrdil, že rodák zo Žiaru nad Hronom je v súčasnosti považovaný za jedného z najlepších stredných obrancov vo svetovom futbale.

V Taliansku je pre niektorých fanúšikov futbal rovný náboženstvu a o fanúšikoch Nerazzurri je to nanajvýš známe. Nie vždy preto pochopia, ak z klubu odíde niekto, kto v ňom mohol dohrať ako absolútna legenda. Záleží im na hráčoch, ktorým záleží na klube a Škriniar je pre nich už teraz legendou aj napriek jeho odchodu –o to viac, keď bol ochotný si s nimi vydiskutovať a obhájiť svoj prestup.

Všetky cesty vedú do Paríža

Neraz ich totiž svojimi stopercentnými výkonmi presvedčil, že je nielen kvalitný hráč, ale aj správny líder na ihrisku. Krátko po prestupe do Interu sa dostal do kurióznej situácie – fanúšikom sa nepáčilo jeho krstné meno. Milan totiž v Taliansku znamená nielen mesto, ale aj klub, AC Miláno, ktorý sa tam takto označuje, zatiaľ čo Inter volajú jednoducho Inter.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa 🇸🇰Milan Škriniar (@milanskriniar)

Nikto však nemohol tušiť, že Milan raz bude hrať v Miláne a aj on sám túto kuriozitu považoval za humornú. Možno si však netušil, že aj úspešní hráči môžu mať svoje problémy. Milan sa priznal, že po zápase často nemôže spávať. Adrenalín v jeho tele stále pretrváva a ako prezradil pre portál Inter.it, vždy sa v myšlienkach vracia k stretnutiu a premýšľa nad tým, čo sa v ňom odohralo.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Píše viac mužov ako žien: Zakladateľ eshopu s audioknihami Ivan prezradil, prečo ľudia vyberajú knihy kvôli vzhľadu

Kariéru začínal ako záložník, neskôr vtedajší tréner Žiliny rozhodol, že sa viac hodí na post obrancu, v ktorom zotrval dodnes. Z Interu vždy obdivoval napríklad Waltera Samuela, no jeho najobľúbenejším hráčom a idolom je brazílsky Ronaldo. Škriniar toto leto začne novú kariérnu kapitolu a fanúšikova dúfajú, že sa mu bude dariť dirigovať defenzívu aj v parížskom Parku Princov.


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: inter.it, transfermarkt.com, sport24.sk, futbalsfz.sk,
Odporúčame