Kto je Milan Ďatelinka? Svedomitý pracant a zápasník so záľubou v úspešných návratoch

Milan Ďatelinka. Zdroj: YouTube/OKTAGON MMA

#Organizácia Oktagon MMA začala svoje pôsobenie v roku 2016. Od samého zrodu s ňou putuje aj slovenský zápasník Milan Ďatelinka. Prvé kroky v profesionálnej kariére síce neboli bezproblémové, no postupom času si obľúbil návraty a teraz siaha na titul.

Vizitka

Vlastným menom: Milan Ďatelinka
Prvý zápas: 1. júna 2013 – prehra proti Michalovi Vostrému
Posledný zápas: 27. marca 2021 – prera proti Karlosovi Vémolovi
Instagram: 22,3 tisíc followerov

2013 – náročný začiatok profi kariéry

Svoju púť profesionálnym MMA začal v júni 2013 na turnaji Pardal Gladiators Night Cage 2, kde sa okrem neho predstavil napríklad aj David Kozma. Ďatelinka proti Michalovi Vostrému prehral a neodštartoval tak profi kariéru úspešne. K tomu sa pridala aj ďalšia porážka v roku 2014 na galavečeri PCF 9 proti Mariánovi Jakubíkovi. S nelichotivým skóre 0-2 tak musel niečo robiť.

2015 – Prvé víťazstvo

Po viac ako ročnej prestávke sa rodák z Považskej Bystrice dokázal pripraviť na tretí kariérny súboj, v ktorom si pripísal prvý triumf medzi profesionálmi. Jeho súperom bol František Fodor, teda neskorší kolega zo slovenského tímu v prvej sérii Oktagon Výzvy. Zrejme aj tento úspech mu pomohol k tomu, aby si ho Ondřej Novotný a Pavol Neruda všimli a dali mu tak šancu v rozbiehajúcom sa projekte.

2016 – Oktagon Výzva

Iba tri zápasy mal Milan Ďatelinka na svojom konte, keď vstupoval do televíznej šou Oktagon Výzva. Jeho parťákmi v tíme boli Gábor Boráros, Lukáš Pajtina a tiež spomínaný František Fodor. Naladený prvou kariérnou výhrou sa Ďatelinka predstavil v súboji proti Jakubovi Bělemu, ktorého dokázal poraziť a vyrovnal tak svoju bilanciu na 2-2. V rovnakom roku však ešte stihol dva súboje, ktoré zvládol tzv. polovične. Disponoval tak vyrovnaným skóre 3-3.

2018 – Mr. Comeback

O čosi neskôr sa slovenský fighter dostal do pozície, kedy potreboval sériu víťazstiev. Šancu tak dostal na turnaji Oktagon 9 v Bratislave, kde čelil Pavlovi Salčákovi. Toho dokázal dominantne ukončiť a zastal si tak prezývku “Mr. Comeback”. Po ďalšej takmer ročnej prestávke totiž predviedol suverénny výkon, ktorý ho mohol naštartovať na výslnie.

2019 – Boj o titulovú šancu

Vo svojich posledných dvoch súbojoch nezaváhal. V roku 2019 porazil tak Miroslava Broža, ako aj Václava Mikuláška. Výrazne sa tak priblížil titulovej šanci v strednej váhe. K tej však potrebuje ešte jedno víťazstvo. Na galavečeri Oktagon 16 mal bojovať s Poliakom Siwym, no okolnosti zariadili presunutie tohto duelu na neurčito. Keď k nemu dôjde, víťazstvo by malo Ďatelinkovi zabezpečiť boj o opasok. S kým? Ponúka sa najmä Karlos Vémola.

2021 – 2022 Prehra s Vémolom a účasť v RFA

Ďatelinka si popri rodičovských povinnostiach a Oktagone odskočil aj do podujatia Real Fight Arena. Čo sa týka zápasu s Karlosom Vémolom, aj napriek úpornej snahe nedokázal Čecha, ktorý ho po celý zápas držal na lopatkách, poraziť. Vémola mu však zložil po prehre poklonu a ospravedlnil sa za problémy s váhou.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, oktagonmma.cz, YouTube, Instagram,
Odporúčame