Čaká UFC česko-slovenská expanzia? Títo fighteri od nás majú namierené do najlepšej organizácie sveta

Michal Martínek po svojej titulovej obhajobe na turnaji Oktagon 15

Michal Martínek mal v Oktagone čisté konto (Zdroj: Instagram.com/oktagonmma)

#UFC je skratka pre Ultimate Fighting Championship, čo je americká MMA organizácia, ktorá je označovaná za najlepšiu spomedzi všetkých na svete. Je často prirovnávaná k NHL v hokeji alebo NBA v basketbale. Dostať sa sem je snom každého MMA bojovníka. My sa teraz pozrieme na prehľad bojovníkov z domácej scény, pre ktorých tento sen možno nie je až tak nereálny.

Muradov, Procházka, Dvořák

Makhmud Muradov, Jiří Procházka, David Dvořák. Títo traja bojovníci sú obrovské talenty domácej scény, po ktorých už v minulosti siahlo aj UFC. Muradov, ktorého priateľkou je známa speváčka Monika Bagárová, ako jediný z týchto bojovníkov okúsil nástup do Oktagonu UFC. Má za sebou už 2 víťazstvá, pričom jeho posledné bolo vyhlásené za KO večera. Najbližší zápas čaká Macha na turnaji UFC 249 proti Američanovi, Karlovi Robensonovi.

Jiří Procházka spolu s Davidom Dvořákom na svoj UFC debut ešte stále len čakajú. Jiří, ktorý vystupuje pod prezývkou Denisa, naposledy obhájil titul japonskej organizácie RIZIN. Momentálne mu patrí podľa portálu Fight Matrix miesto 13. najlepšieho bojovníka na svete vo váhe do 93 kilogramov. UnderTaker – David Dvořák sa nedávno vyjadril k celému svojmu pôsobeniu v UFC.

Najväčšie talenty domácej scény

Ľudovít „Lajoš“ Klein

Pre Lajoša bola UFC už takmer hotová vec. Na podujatí UFC 242 sa mal predstaviť proti Zubairovi Tukhugovovi, kamarátovi aktuálneho šampióna UFC vo váhe do 70 kilogramov, Khabiba Nurmagomedova. Ten si proti sebe vybral bojovníka, ktorý mal dovtedy skóre 8-0 a ich vzájomný zápas napokon skončil remízou.

Ďalšia šanca sa predstaviť v najprestížnejšej MMA organizácii bola na turnaji UFC Copenhagen, na ktorej debutoval už vyššie spomínaný Makhmud Muradov. Ani tentokrát to Lajošovi nevyšlo.

Stal sa však náhradníkom 3 zápasov na turnaji v Londýne, ktorý bude o mesiac. Je dosť pravdepodobné, že tento galavečer bude Lajošova UFC premiéra.

Lucie Pudilová

Jediná zástupkyňa nežného pohlavia z česko-slovenskej scény, ktorej sa do UFC podarilo dostať, ale prednedávnom ukončila s touto organizáciou spoluprácu. Jej skóre v nej bolo 2-5, pričom posledné 4 zápasy prehrala. Po jej poslednej prehre jej ponúkol spoluprácu dobre známy český tréner André Reinders, na čo zatiaľ nepoznáme odpoveď, či Lucie túto ponuku prijme. Zostáva nám len dúfať a držať Lucke palce, aby svoje schopnosti naplno prejavila a do UFC sa čoskoro vrátila.

https://www.instagram.com/p/B8efPq2BdI_/

Michal „Blackbeard“ Martínek

Súčasný šampión organizácie OKTAGON MMA ťažkej váhy naposledy šokujúco porazil UFC veterána Viktora Peštu, vďaka čomu sa vyšplhal na 63. priečku svetového rebríčka ťažkých váh. Jeho jediná prehra je zo zápasu Dana White’s Contender Series, kde bojoval o zmluvu s UFC proti Rodrigovi Nascimentovi. Ten po výhre nad Martínkom v 1. kole zmluvu s UFC podpísal.

Vojto „NRP“ Barborík

Mladý, ešte len 26-ročný reprezentant Octagon Fighting Academy v Bratislave má momentálne skóre 12-1, pričom jeho jediná prehra je z titulového zápasu proti kolegovi z gymu, Tomášovi Deákovi. V súčasnosti mnohými veľmi nedocenený grappler a držiteľ hnedého opasku brazílskeho džiu-džicu, podobne ako Lajoš Klein, zvíťazil na turnaji OKTAGON PRIME 3 hneď v prvom kole. Pripísal si už 11. Výhru v rade. Promotér Ondřej Novotný v pozápasovom rozhovore Vojtovi prisľúbil ďaleko väčšiu výzvu. Môžeme sa teda tešiť na výborný zápas a na jeho ďalší skvelý výkon

Odporúčame