Kto je Matej Zrebný? Natáča vtipné skeče, ktoré Slovákov dostali do kolien

Zdroj: YouTube.com/ Zrebny&Frlajs

#Známy Youtuber Matej Zrebný sa na Slovensku preslávil najmä vďaka videám, v ktorých vtipne zobrazoval rôzne charaktery či povolania. Už niekoľko rokov tvorí dvojicu s hercom Lukášom Frlajsom. Humorne spracované scénky, do ktorých obsadil aj niekoľko známych hercov sa na Youtube tešia mimoriadnej obľube. Tam vystupujú pod známym menom Zrebný & Frlajs.

Vizitka:

meno: Matej Zrebný
dátum narodenia: 18. júla 1993
mesto: vyrastal v Bytči, žije v Bratislave
charakteristika: spolu s parťákom Lukášom Frlajsom natáčajú vtipné videá na rôzne témy,
najčastejšie sa snažia zosmiešniť niektoré postavy alebo charaktery ľudí,
Matej Zrebný dokonca rozbehol aj spevácku kariéru
prvé video pod kanálom Zrebný & Frlajs: Facebook story
Youtube Zrebny & Frlajs & Mojmir: 371k followerov
Youtube MATT Zrebny: 1,97k followerov
Instagram: 164k followerov

Začiatky kariéry Youtubera

Matej si postavil celkom slušnú základňu fanúšikov na krátkych videách, takzvaných „vines“. Názov vychádza z dnes už neexistujúcej siete Vine, na ktorej sa šírili kratučké filmíky. Matej sa v nich snažil zobraziť rôzne charaktery ľudí. Postupne tieto videá začal natáčať aj na svoj Youtube kanál. Neskôr sa spoznal s Lukášom Frlajsom a tak vznikla nerozlučná dvojka, ktorá baví ľudí po celom Slovensku svojim humorom.

2016: Facebook story

Zo začiatku Matej natáčal videá sám a s Lukášom Frlajsom začali spolupracovať až neskôr. Prvé video, ktoré má pod svojím terajším kanálom, nesie názov Facebook story.  V trojminútovej scénke sa snaží za pomoci hercov poukázať na dobu, v ktorej kraľovala táto obľúbená sociálna sieť. Vtipným spôsobom zobrazuje dvoch ľudí, ktorí sa nikdy nestretli, no na Facebooku si dokonale rozumejú. Potom príde tá horšia časť, keď sa stretnú osobne, no v podstate si bez mobilov v rukách nemajú čo povedať.

2016: Vznik dua Zrebný & Frlajs

V roku 2016 sa Matej rozhodol spolupracovať s Lukášom Frlajsom, ktorý do jeho videí vniesol skvelú dávku humoru. Lukáš Frlajs vytvoril niekoľko postáv. Zahral si napríklad panica či hejtera Jožka. Pod menovkou Zrebný & Frlajs vzniklo množstvo vtipných videí, do ktorých postupne obsadzovali známych, ale aj menej známych či začínajúcich hercov. Stálym vystupujúcim je Mojmír Procházka, ktorý vytvoril nezabudnuteľnú postavu úchyláka Miloša či množstvo iných charakterov.

2018: Parodovanie rôznych typov ľudí

Postupne začala youtuberská dvojica nahrávať na Youtube čoraz viac videí. Získali tak množstvo fanúšikov, ktorí nadšene pozerali ich vtipné videá. V roku 2018 parodovali napríklad rôznych redaktorov slovenských televízií vo videu Typy redaktorov či Typy ľudí vo fitku a podobne.

2019: Po krátkej pauze sú späť

Aj keď sa tento rok dvojica komikov na istý čas stiahla z Youtube, respektíve nenahrávali videá tak často ako kedysi, po čase s pridávaním vtipných videí začali opäť. V tomto roku sa veľmi populárnymi stali napríklad videá s názvom Keď ideš prvýkrát zasunúť, Typy barberov či Typy šéfov.

2020: Spolupráce so známymi interpretmi

Maťo má na konte aj spolupráce so známymi spevákmi. Skupine Nerieš režíroval a natočil dokonca videoklip k skladbe Viac. S talentovanou speváčkou Ronie taktiež vybudovali parádny projekt, spolupracoval na ňom aj jeho kolega Frlajs. Songy Navždy spolu či v Pohode sa im jednoznačne vydarili.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Matej Zrebný (@matejzrebny),

2021/2022: Hudobná kariéra a nový formát videí

Youtuber, režisér a najnovšie aj spevák, ktorý vystupuje pod pseudonymom MATT odštartoval svoju spevácku kariéru prvotinou s názvom Story, ktorá mala pozitívne ohlasy u jeho fanúšikov. Zrebný v priebehu pár mesiacov stihol vydať viacero songov, na jeden z nich si dokonca prizval aj rapera Majselfa. Na kanáli, kde pridáva svoje hudobné klipy, má už skoro 2k followerov.

Na Youtube sú Zrební a Frlajs stálicou, ktorá je každému dobre známa. Z posledných videí, ktoré na kanál pridali, boli azda najvydarenejšie práve paródie na Zámenu manželiek. Na Instagram Matej pridáva už dlhší čas nový formát videí – krátke a vtipné covery na známe skladby, do ktorých vždy nápadito vkladá rôzne situácie zo života. Do nich si často pozýva speváčku a textárku Niu, ktorá ho skvele dopĺňa.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa MATT Zrebný (@matejzrebny)

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa MATT Zrebný (@matejzrebny)

Zdroj: facebook.com, youtube.com, instagram.com, vidadu.net, najky.sk
Odporúčame