Kto je Lukáš Frlajs? Youtubový komik baví Slovákov a zahral si aj v najnovšej Perinbabe

Lukáš Frlajs

Kto je Lukáš Frlajs? zdroj: facebook.com/Lukáš Frlajs

#Lukáš Frlajs Je skvelým komikom a youtuberom, hosťoval napríklad aj v Kredenci či iných reláciách, reklamách a seriáloch. Herectvo ho veľmi baví, no momentálne dáva priestor zabávaniu ľudí prostredníctvom sociálnych sietí a Youtube. Aj preto s Matejom Zrebným tvoria nerozlučnú dvojku a vtipnými videami bavia takmer celé Slovensko. Lukáš spolu s Matejom a ich ďalším kolegom vystupujú na Youtube pod menom Zrebny & Frlajs & Mojmir.

Vizitka:

vlastným menom: Lukáš Frlajs
dátum narodenia: 20. 5. 1991
mesto: narodil sa v Martine, žije v Bratislave
charakteristika: natáča rôzne vtipné videá či parodické scénky,
popritom hrá aj v rôznych filmoch, seriáloch a hudobných klipoch
prvé video pod kanálom Zrebný & Frlajs: Keď v tebe žije štýl
Youtube Zrebný & Frlajs & Mojmir: 371k followerov
Instagram: 51,6k followerov
TikTok: 90,9k followerov

2008: Začiatky hereckej kariéry

Lukáš vyrastal v hereckej rodine. Už ako šesťročný sa venoval dabingu a postupne si zahral v rôznych divadlách. Neskôr to skúsil aj v televízii, no sám tvrdí, že ho spočiatku takmer nikto nepoznal. V roku 2009 si zahral napríklad aj vo filme Nedodržaný sľub. O rok neskôr daboval v rôznych filmoch ako Spy Kids, Harry Potter, Smrtonostná zbraň, ale aj v seriáloch, ako napríklad Monk či Dexter. Pôsobil aj v opernom predstavení SND – Peter Grimes a v divadelnom predstavení Krajčírky. V roku 2002 získal cenu Litfondu za herecký výkon v rozhlasovej hre Vladimíra Hanuliaka Hugo a Gavroche, kde stvárnil postavu Victora Huga. Zahral si napríklad aj v seriáli Gympel.tv.

2009: Film Nedodržaný sľub

Herca sme mali možnosť vidieť v českom vojnovom filme Nedodržaný sľub. Bol nakrútený podľa skutočného príbehu. Hlavnou postavou je chlapec žijúci uprostred druhej svetovej vojny, ktorý sa chce stať futbalistom, no kruté obdobie mu zničí všetky sny. Musí ísť bojovať, pričom ho zradí aj jeho najlepší priateľ. Svojej rodine sľúbil, že sa z vojny vráti naspäť.

2016: Keď v tebe žije štýl

Jedno z prvých videí, ktoré môžeš nájsť na youtube kanáli Zrebný & Frlajs má názov Facebook story, no Lukáš Frlajs si v ňom nezahral. Prvýkrát sa Lukáš Frlajs v rámci spolupráce s Matejom Zrebným objavil v krátkom videu s názvom Keď žije v tebe štýl. V krátkom videu sa Lukáš premáva na segwayi a to nielen na ulici, ale napríklad aj vo fitku.

2017: Stvárnenie nezabudnuteľných postáv

Hejter Jožko, Ježiš, Amor, King Dubaj či fitness tréner Džordžo… Lukáš vo videách hral množstvo vtipných a zaujímavých postáv, do ktorých sa doslova vžil. Vďaka nim si ho ľudia zapamätali ešte viac. Každý tento charakter je niečím špecifický. Hejter Jožko poukazuje na dnešných mladých ľudí píšucich nenávistné komentáre, s ktorými sa musí stretávať aj dvojica Zrebny & Frlajs. Tréner Džoržo je paródiou na typicky nabúchaných fitness trénerov.

2018: V klipe Ega

Zrebný s Frlajsom sa objavili s ďalšími slovenskými influencermi aj v klipe Ega Je nám to úplne jedno.

2018 – 2020: Perinbaba 2

Lukáš si zahral aj v najnovšom pokračovaní rozprávky Perinbaba 2. Tú režíroval Juraj Jakubisko a do kín by sa mala dostať už budúci rok. Stane sa tak vo februári v Česku a v marci na Slovensku. Hlavnou postavou je mladý Lukáš, ktorého hrá práve Frlajs.

2021/2022: Nové hudobné klipy a projekty

Lukáš toho stále stíha veľa a okrem kariéry na Youtube a pridávania vtipných videí na sociálne siete ho môžeme často vidieť aj v televíznych reklamách či hudobných videoklipoch, na ktorých sa podieľal vo veľkom s jeho kolegom Matejom Zrebným. Čo sa týka osobného života, po zásnubách a následnom rozchode s bývalou priateľkou mu novú spoločnosť robí sympatická plavovlasá veterinárka Hedviga, ktorou sa vždy popýši na Instagrame.

Okrem iného je aj obrovským fanúšikom Pokémonov, a tak sa spolu s jeho kamarátom Gigim rozhodli založiť youtubový kanál na túto tému. V súčasnosti už dlhšiu dobu nič nepridali, a preto sa nedá povedať, či je tento projekt z hľadiska sledovanosti úspešný.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Lukáš Frlajs (@lukasfrlajs)

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Hedviga Ďurdinová (@fataleh_vet)

Zdroj: csfd.cz, hashtag.sk
Odporúčame