Kto je Karol Ryšavý? Z pouličného bitkára sa vypracoval na skvelého bojovníka a šampióna Oktagon Výzvy

Karol Ryšavý po zisku opasku šampióna

Karol Ryšavý a Rony Paradeiser sa objavia v zápase večera na Oktagon 16 (Zdroj: Instagram.com/karol_bomby_rysavy)

#Karol Ryšavý je momentálne jeden z najlepších bojovníkov organizácie Oktagon MMA v ľahkej váhe. Tento 27-ročný reprezentant Spartakus Fight Gymu v časoch, kedy nebol profesionálnym MMA bojovníkom, svoje bojové umenie často prezentoval na ulici.


Kto je Miroslav Štrbák? Fighter, ktorého pri ceste na vrchol nedokáže nič zastaviť


Verejnosti sa dostal do povedomia až po tom, ako z pozície outsidera dokázal získať titul víťaza 3. série reality show Oktagon Výzva. Momentálne drží šnúru 7 víťazstiev za sebou. Toto je Karol Ryšavý!

Vizitka: 

Vlastným menom: Karol Ryšavý
Známy ako: Bomby
Dátum narodenia: 26. marca 1993
Prvý zápas: 6. októbra 2017 – prehra proti Milošovi Cvetkovićovi
Instagram: 29k followerov

Život pred profesionálnym MMA

Karol bol spočiatku extrémne problémový bojovník. Pre jeho správanie mimo tréningy bol veľakrát zavolaný na koberček majiteľom Spartakus Fight Gymu. Nechýbalo veľa a z gymu by bol pre zlé správanie natrvalo vylúčený. Oporu našiel v jeho trénerovi Attilovi Véghovi, ktorý ho nasmeroval na správnu cestu.

Pred vstupom do profesionálov odzápasil 6 duelov medzi amatérmi, kde nazbieral 5 víťazstiev a len jednu porážku. Zaujímavosťou je, že prvé tri zápasy medzi amatérmi ukončil na techniku Armbar.

2018 – šampión Oktagon Výzvy

V 3. sérii jedinečnej reality show Oktagon Výzva Ryšavý dostal príležitosť byť jej súčasťou. V otváracom zápase mu čelil Tomáš Le Sy, s ktorým spravili podľa mnohých najatraktívnejší zápas spomedzi všetkých štyroch sérií. Zápas, v ktorom Karol prehrával, dokázal fenomenálne otočiť a ukončiť Le Syho v 3. kole.


Máš pocit, že si obklopený idiotmi? Vtipná príručka zmení tvoj pohľad na vec


S Azizom Dauliatovom urobil Karol rýchly proces. Uškrtil ho hneď v prvom kole a vo finále ho čakal jeho veľký kamarát z vily Jakub Dohnal. Ryšavý podriadil príprave na Dohnala úplne všetko a ako jediný z celej osmičky sa kvôli prípravnému kempu v Thajsku nezúčastnil akcie Oktagon Day.

Na galavečeri Oktagon 10 po prvýkrát v pražskej O2 aréne v zápase Karol ukázal obrovské srdce a v 2. kole Dohnala ukončil via TKO. Stal sa tak tretím Slovákom, ktorému sa podarilo túto show vyhrať.

2019 cesta za regulárnym titulom

Po zisku titulu čakala Karola veľká previerka v podobe skúseného Jaroslava Jartima. Ryšavý ho kompletne prešiel a odniesol si víťazstvo v 1. kole. Po tom, ako mladý Košičan Samuel Daňko ukončil Karolovho trénera Jána Hudáka, ho Ryšavý vyzval. V Bratislave začiatkom 3. kola trafil vynikajúci lakeť, po ktorom sa Daňko zabalil a Karol si pripísal ďalšie víťazstvo pred limitom.

Vzápätí dostal od promotérov ponuku zápasiť proti Mirovi Štrbákovi. Pár dní pred zápasom sa Karol zranil a nebol schopný proti Štrbákovi nastúpiť ani neskôr o 4 mesiace. Po úspešnej rekonvalescencii sa mal stretnúť s Ronym Paradeiserom. Pre koronavírus sa podujatie preložilo a jeho zápas s Ronym bude hlavným ťahákom turnaja Oktagon 16 v Brne.

Zdroj: Sherdog.com, Tapology.com
Odporúčame