Kto je Johnny Depp? Na filmových plátnach je legenda, v súkromí chlap, ktorému jeden vzťah vzal všetko

johnny depp

Johnny Depp. (Zdroj: Facebook/JohnnyDepp)

#Ak sa povie Johnny Depp, človek si predstaví svetoznámeho herca, ktorého davy fanúšikov milujú nielen kvôli jeho ikonickému štýlu a úlohám, ktoré stvárnil, ale najmä vďaka jeho štedrosti a dobrosrdečnosti. Jeho filmová kariéra je plná nekonvenčných postáv, ktorým vdýchol život na filmových plátnach tak, ako to nikto iný na svete nedokázal.

Diváci sa miliónkrát dokázali presvedčiť, že na obrazovkách s ním nikdy nie je nuda. Jeho postavy dokážu ľudí dvíhať zo sedadiel, často aj pre nesmiernu nervozitu a vzrušenie, s ktorým upútajú pozornosť divákov. S týmto hereckým štýlom nie je prakticky nič, čo by Johnny Depp ako herec nezvládol zahrať. Vždy zvládne dokonale splynúť s každým príbehom. 

Ako to však v živote býva, aj takáto superhviezda je tiež len obyčajným človekom a smrteľníkom, ktorý rieši každodenné životné strasti. Aj Johnny Depp si sám prešiel viditeľne tŕnistou cestou za úspechom. Takýto je jeho príbeh.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Johnny Depp (@johnnydepp)

VIZITKA:
Celé meno:  John Christopher Depp II
Vek:  58 rokov (9. júna 1963, Owensboro, Kentucky, USA)
Charakteristika: Svetoznámy herec, scenárista, režisér a hudobník
Najznámejšie filmy: Nožnicovoruký Edward, Piráti z Karibiku, Alenka v krajine zázrakov, Mŕtva nevesta a pod.

Hercom byť nechcel

Keď mal Depp 16 rokov, odišiel zo strednej školy, aby sa mohol venovať hudobnej kariére, takže ešte predtým, ako vôbec okúsil herectvo, hral v kapele. Od mala túžil byť rockovým hudobníkom. Mama mu ešte ako dvanásťročnému kúpila prvú gitaru, čím sa jeho láska k hudbe pretavila do veľkej vášne.

Najväčším úspechom jeho skupiny s názvom The Kids bolo, keď robili predskokana Iggymu Popovi. Kapela sa však ešte pred oficiálnym nahrávaním singlov rozpadla. Johnny však od svojho hudobného hobby neupustil a nahral na gitare niekoľko úspešných singlov napríklad pre kapely Oasis, The Pogues, Marilyna Mansona či Alice Cooper. Zložil aj niekoľko piesní k filmom, v ktorých sám hral.

V roku 1983 sa ešte len dvadsaťročný Johnny oženil s maskérkou Lori Anne Allisonovou. Počas manželstva vystriedal viacero náhodných prác – dokonca si istý čas zarábal ako reklamný telefonický predajca atramentových pier. Neskôr ho Lori zoznámila s Nicolasom Cagom, a ten mu poradil, aby sa stal hercom. O dva roky neskôr sa Depp a Lori rozviedli.

Aj napriek ťažkým podmienkam sa vypracoval

Nepochádza z idylickej rodiny. Bol vychovávaný aj pod vplyvom jeho starého otca, ktorý mal korene u pôvodných obyvateľov Ameriky, Indiánov. Keď jeho dedko zomrel, Deppovi sa priťažilo. Okúsil alkohol, marihuanu či veľmi skorý sexuálny život. Keď sa napokon rozviedli aj jeho rodičia, mladý Johnny sa zatúlal na zlé chodníčky – začal sa sebapoškodzovať a rád experimentoval aj s drogami.

Prestal, až keď jeho dlhoročný priateľ zomrel na predávkovanie. Niektoré jazvy mu však zostali dodnes, no sám Johnny hovorí, že sú neodmysliteľnou súčasťou jeho príbehu. Začiatky filmovej kariéry boli ťažké. Depp dostával len epizodické a menšie úlohy a na kastingoch boli jeho žiadosti často zamietnuté.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Johnny Depp Supporter (@deppstories)

Jeho herecký debut prišiel až v roku 1984, keď dostal rolu vo filme Nočná mora v Elm Street. Neskôr prijal úlohu v seriáli 21 Jump Street, ktorá mu v tej dobe zabezpečila úspech hlavne u dospievajúcej mládeže. Johnny účinkoval v tomto seriáli tri roky, potom si zahral rolu vo väčšom filme.

Azda všetci poznáme film Nožnicovoruký Edward, v ktorom Johnny okamžite zažiaril. Táto rola mu otvorila brány do väčších filmových štúdií. Spojenie s režisérom Burtonom trvalo niekoľko rokov a populárny herec si zahral vo viacerých jeho filmoch, ktoré boli u divákov veľmi úspešné.

Zoznam jeho filmov je výrazný

Depp naďalej preukazoval svoju všestrannosť a dostal sa do povedomia nielen divákov, ale aj všetkých popredných filmových režisérov. Z desiatok kultových filmov, v ktorých sa objavil, boli jedny z najsignifikantnejších práve tie zo série Piráti z Karibiku. To Deppovi prinieslo nomináciu na Oscara. Okrem toho, že vo filmoch hrá, taktiež ich aj sám produkuje či režíruje.

Viaceré snímky z tejto kultovej série boli aj vďaka jeho hereckému výkonu zaradené medzi najlepšie zarábajúce filmy vôbec. Nomináciu na Oscara získal za viaceré filmy, napríklad aj za rolu Sweeneyho Todda. V priebehu rokov sme ho mohli vidieť v stovkách kultových počinov, napríklad Strach a hnus v Las Vegas, Mŕtva nevesta, Ospalá diera, Hľadanie Krajiny – Nekrajiny a podobne.

Zahral si aj vo filmoch ako Verejní nepriatelia, Charlie a továreň na čokoládu, Alica v krajine zázrakov, Temné tiene, Fantastické zvery a napokon aj už notoricky známych Pirátoch z Karibiku. Úspešný bol aj vo filmoch s názvom Čo žerie Gilberta Grapea, Ed Wood, Imaginarium Dr. Parnassa, Vražda v Orient exprese, Rumový denník a desiatky ďalších.

Ani Depp sa nevyhol škandálom

Johnny Depp bol od detstva poriadny kvietok. Okrem iného je známy aj tým, že sa zvykne dostať na verejnosti do potýčok s novinármi. V roku 1994 ho zatkla a vypočúvala polícia, pretože údajne spôsobil vážne škody v hotelovom apartmáne v New York City. V 1999 bol opäť zatknutý za bitku s papparazim, ktorá sa odohrala pred reštauráciou počas večere s jeho vtedy ešte manželkou Vanessou.

Od roku 1998, kedy sa rozišiel s britskou modelkou Kate Mossovou, žil s francúzskou herečkou a speváčkou Vanessou Paradis, s ktorou má dve deti – dcéru a syna. Zoznámili sa počas natáčania filmu s názvom Deviata brána. S Vanessou mali dlhoročný pevný vzťah. Potom sa v roku 2015 oženil s herečkou Amber Heard a ich búrlivé manželstvo sa stalo výživným krmivom pre bulvárne denníky.

Pozornému oku fanúšikov, no aj celému svetu, rozhodne neunikol súd, ktorý sa medzi ním a o niekoľko rokov mladšou Amber rozpútal. Tá ho obviňovala najmä z fyzického napadnutia a tvrdila, že má Johnny problémy s užívaním návykových látok. Amber a Johnny sú momentálne rozvedení, no súdne spory medzi nimi naplno pokračujú.

Johnny popri tom viedol aj iný súdny spor s britským bulvárnym denníkom The Sun, v ktorom ho nazvali manželkobijcom. V súdnom spore s Amber však každý deň vychádzajú na povrch nové skutočnosti, ktoré dokazujú aj to, že jej výpovede majú veľké nezrovnalosti. Samotný herec sa však vyjadril, že súd, ktorý momentálne proti svojej bývalej manželke vedie, ho obral o všetko.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Justice For Johnny Depp (@johnnydeppcase)

Tieto zaujímavé fakty ťa dostanú

Vie sa o ňom veľa, no aj napriek tomu zostáva Johnny Depp sčasti záhadný. Aj to možno vysvetľuje, prečo je zbožňovaný nielen hollywoodskou elitou, ale aj širokými vrstvami obyvateľstva. Existuje o ňom niekoľko zaujímavých faktov, ktoré vedia len skalní fanúšikovia. Toto si o Johnnym určite nevedel!

Jedným z faktov je napríklad to, že existuje 505 miliónov rokov stará fosília tvarom pripomínajúca nožnicovorukého Edwarda, ktorá bola pomenovaná po Johnnym. Paradoxom je, že aj napriek skvelým rolám v miliardových trhákoch, ktoré stvárnil, stále nemá Oscara, no pár Zlatých malín áno. Taktiež má svoju hviezdu na chodníku slávy v Hollywoode a kvantá iných pre hercov významných ocenení.

Na tele má 13 tetovaní, každé má symbolický význam – napríklad vrabec na predlaktí sa spája s postavou Jacka Sparrowa alebo nápis „Wino(na) forever“, ktorý mal obsahovať referenciu na vzťah s herečkou Winonou Ryder. Ten sa však oficiálne nikdy nepotvrdil a Johnny si dal posledné dve písmenká v slove Winona odstrániť. Zostalo tak „wino forever“, čo odkazuje na jeho veľkú a nákladnú lásku k vínu.

Bojí sa klaunov, a tak začal zbierať ich podobizne. Vraj mu to pomáha vyrovnať sa so strachom. Má veľké problémy so zrakom, na ľavé oko výrazne oslepol, na pravé vidí taktiež len čiastočne. Má rád, keď sa s ním fotia fanúšikovia a pýtajú od neho autogramy, no nikto mu nesmie narušiť súkromie. Viackrát po sebe bol označený za najsexi muža planéty.

Peniazmi nikdy nešetrí

Depp patrí k jedným z najsolventnejších hercov v Hollywoode a jeho životný štýl je sám o sebe veľmi nákladný. Často míňa doslova státisíce len na luxus. V súčasnosti vlastní niekoľko nehnuteľností a podnikov nielen v USA, ale aj v Európe, kam sa vždy rád vracia. Má aj súkromný ostrov, veľa bytov, apartmánov či samotných komplexov.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Hello There (@hellothereoficial)


Svoj „hlavný“ dom má na juhu Francúzska a taktiež vlastní aj apartmán v Paríži či v Anglicku, kde prebýva s rodinou, keď práve nenatáča nejaký film. Raz zaplatil tri milióny dolárov len za to, aby mohol roztrúsiť popol svojho priateľa prostredníctvom kanóna! Má dokonca kúpenú aj malú dedinku kdesi vo Francúzsku.

Aby sa však nepovedalo, že žije len pôžitkárskym životom, pri ktorom míňa iba na víno či oblečenie od dizajnérov, svoje financie často venuje aj priateľom, neznámym ľuďom v tiesni či na charitu. Často chodieval do nemocníc medzi deti v obleku kapitána Jacka Sparrowa, aby im mohol priniesť trochu radosti počas pobytu na klinikách.

Koniec Jackovi Sparrowovi a spravodlivosť pre Johnnyho?

Momentálne sa produkčná spoločnosť Disney usiluje o návrat hviezdy v podobe Jacka Sparrowa. Ešte predtým Deppa vyhodili kvôli škandálom s bývalou manželkou Amber. Johnny sa však vyjadril, že za žiadnu cenu si už rolu kultového piráta nezahrá. Počas súdneho procesu s Amber sa mu Disney a viaceré reklamné agentúry a značky obrátili chrbtom. Jedným z mála verných mu ostal len Dior.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa MaxineTV (@maxine.tv)

Herec pokračuje v súdnom konaní s Amber. Ak súd dokáže, že herečka predstierala domáce násilie, či ho sama vykonávala, hrozia jej až 3 roky väzenia. Fanúšikom neostáva nič iné, len veriť, že sa Johnny opäť vráti na červený koberec s úsmevom na tvári, hoci ho v kostýme samozvaného piráta pravdepodobne už nikdy neuvidíme.


Čaká ťa tento rok maturita? Uč sa s naším maturitným podcastom Schooltag!

Zdroj: britannica.com, hashtag.sk
Odporúčame