Kto je Jeffree Star? Kontroverzná postavička internetu, ktorú buď obdivuješ, alebo odsúdiš

Jeffree Star je meno, ktoré nadchýna i poburuje (Zdroj: Instagram/Jeffree Star)

#Jeffree Star sa preslávil hlavne svojimi videami na YouTube, kde točil tutoriály o líčení, ktoré niektorých nadchli a iných pobúrili. V roku 2018 sa stal dokonca piatou najlepšie platenou hviezdou na celej platforme. Okrem toho pôsobí ako spevák, podnikateľ a zakladateľ kozmetickej Jeffree Star Cosmetics. Patríš k jeho fanúšikom alebo hejterom?

Vizitka

Pravé meno: Jeffrey Lynn Steininger Jr.
Pseudonym: Jeffree Star
Dátum a miesto narodenia: 15. november 1985, Los Angeles Country, Kalifornia, USA
Povolanie: podnikateľ, youtuber, spevák
Aktívne roky na YouTube: 2006 – súčasnosť
Počet odberateľov: 13,7 milióna

Neľahké detstvo

Jeho detské roky neboli práve jednoduché. Keď mal šesť rokov, jeho otec spáchal samovraždu a on zostal vo výlučnej starostlivosti svojej matky. Už v skorom veku začal experimentovať s jej make-upom.


Kniha s poriadne drzým názvom už zmenila život mnohým: Budeš jedným z nich?


Ako starší ju dokonca presvedčil, aby ho mohol nosiť aj do školy. Po strednej striedal rôzne vizážistické, modelingové a hudobné práce. Víkendy trávil s falošným preukazom totožnosti v hollywoodskych baroch, kde získaval zákazky na líčenie od celebrít.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jeffree Star (@jeffreestar),

MySpace ako odrazový mostík

Vtedy populárnu sociálnu sieť použil Jeffree Star na zviditeľnenie svojej práce ako módneho dizajnéra a aj svojho hudobného talentu. Taktiež tu blogoval o svojom bežnom živote. Vybudoval si tam silnú fanúšikovskú základňu a stal sa jedným z najobľúbenejších používateľov tejto sociálnej siete. Jeho fotografie tam často získali aj viac ako 50-tisíc komentárov.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jeffree Star (@jeffreestar),

Hudba, ktorá ovládla svet… na chvíľu

Svoj prvý a jediný štúdiový album vydal v roku 2009 a nazval ho Beauty Killer. Stal sa 7. najlepším elektronickým albumom v USA. Na jeho albume sa objavila napríklad aj Nicki Minaj. Označili ho aj za ďalšiu Lady Gagu. V roku 2013 namiesto druhého albumu opustil hudobný priemysel. Neskôr označil spoluprácu s Akonovým vydavateľstvom za chybu.

Jeffree Star Cosmetics

V roku 2014 si založil e-shop s kozmetikou. Vrazil do nej všetky zvyšné peniaze, ktoré mu ostali po opustení hudobného priemyslu. Najviac ju propagoval hlavne na svojich videách na YouTube, kde tvoril make-up tutoriály.

Prvým produktom bola kolekcia velúrových tekutých rúžov. Neskôr nasledovali kontúrovacie paletky, peelingy na pery, oblečenie a doplnky (zrkadlá, kozmetické tašky). Firma je ohodnotená na viac ako 100 miliónov dolárov,

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jeffree Star (@jeffreestar)

Škandály, ktoré poznačili jeho kariéru

Počas svojho aktívneho pôsobenia na sociálnych sieťach sa ikonický Jeffree nevyhol ani škandálom. Interné zdroje a ľudia z jeho okolia ho často označovali za manipulatívnu osobu. Dostal sa do konfliktu s mnohými ľuďmi z amerického beauty sveta a existuje len málo ľudí, ktorí sa s ním skutočne bavia. Dostal sa do potýčky so známym Jamesom Charlesom či s Tati Westbrook.

Jeffree má vo zvyku po takýchto škandáloch na čas odísť zo sociálnych sietí a potom sa objaviť aj s novou kozmetikou. Posledné roky však kozmetika, ktorú vydáva, stráca na originalite a aj kvôli tomu prichádza o veľké množstvo fanúšikov. Najväčšiu kontroverziu v poslednom čase vyvolalo vydanie paletky sivých tieňov na oči s názvom Cremated, a to priamo uprostred pandémie koronavírusu, čo fanúšikovia považovali za veľmi neprístojné – ba až morbídne.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jeffree Star (@jeffreestar)


Je však potrebné povedať, že za posledné roky sa trošku upokojil a drámu príliš nevyhľadáva. Fanúšikovia tomu pripísali aj fakt, že sa s ním rozišiel jeho dlhoročný priateľ, Nathan Schwandt. Jeffree momentálne žije na svojej farme vo Wyomingu, kde podľa jeho slov našiel pokoj a mier.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jeffree Star (@jeffreestar)


Ešte viac zaujímavých noviniek, tipov, vtipov a inšpirácie? Poď na náš TikTok!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame