Kto je Barbora Piešová? Výherkyňa SuperStar, ktorá rozplakala porotcov

Barboru Piešovú po úspechu v SuperStar pozná každý

Barboru Piešovú po úspechu v SuperStar pozná každý (Instagram/Barbora Piešová)

#Barbora Piešová je slovenská speváčka, ktorá vyhrala 6. sériu Česko Slovenskej SuperStar. Ľudí očarila svojim hlasom i charizmou, a to aj napriek tomu, že na casting prišla iba v rifliach a mikine. Mnohí si ju dokonca zafixovali práve ako „tú so strojčekom“. Spev je jej blízky už od mala a spieva celá ich rodina. Poznáš novú SuperStar?

Vizitka

Celé meno: Barbora Piešová
Charakteristika: speváčka, víťazka Česko Slovenskej SuperStar (6. séria)
Nástroje, na ktoré hrá: gitara, klavír
Vydavateľstvo: WM Czech Republic
Instagram: 146-tisíc followerov

Rodina je základ

Vyrastala v dedinke Poruba neďaleko Prievidze. Má štyri staršie sestry a jedna z nich sa taktiež venuje spevu. Dokonca sa v roku 2010 zúčastnila aj talentovej súťaže Česko Slovensko má talent. Tam sa vďaka svojmu talentu prebojovala až do semifinále. Práve vďaka sestrám sa začala zaujímať o hudbu a so spevom začínala už ako deväťročná.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Barbora (@barborapiesova_official)

Škola a práca

V roku 2019 úspešne ukončila strednú školu v Novákoch so zameraním na farmakológiu a biotechnológiu. Popri škole brigádovala v pizzerii a v predajni s hrnčekmi. Po maturite jej kroky smerovali do firmy neďaleko svojho bydliska, kde sa zamestnala ako zváračka plastových okien.


Máš pocit, že si obklopený idiotmi? Vtipná príručka zmení tvoj pohľad na vec


Prvé úspechy

Pred SuperStar sa jej darilo uspieť hlavne v regionálnych súťažiach. V roku 2017 sa stala laureátkou súťaže My Popstar Talentmania, kde ako výhru mala možnosť nahrať svoje promo CD. Ocenenia zbierala aj na súťažiach ako Novácky talent, Kremnické laso, Krištáľová váza a Zemplín Pop Michalovce.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Barbora (@barborapiesova_official)


Spomínaš si ešte na prvú SuperStar? Pozri, ako dopadli Mikla, Schindlerová, Bezdeda či Jaroš


Okrem toho, počas štúdia druhého stupňa umeleckej školy (spev s gitarou), zaznamenala Barbora Piešová viac ocenení a taktiež vystupovala aj s kapelou Big Band ZUŠ Nováky.

Účasť vo veľkej show

Preslávila sa hlavne víťazstvom v 6. sérii Česko Slovenskej SuperStar. Veľa ľudí jej reakciu na víťazstvo považovali za neprimeranú a dosť odmeranú. Ona by ale na tom nič nezmenila. Keď padla otázka, čo urobí s výhrou, tak žartovala, že si kúpi nové tlmiče.


Finalisti SuperStar nie sú žiadni amatéri: Mnohí majú za sebou koncerty či úspechy v iných známych súťažiach!


Svoju finálovú pieseň ani nedokázala odspievať, keďže sa rozplakala, no nielen tých. Pridali sa dokonca aj porotcovia. V SuperStar dokázala zahviezdiť aj v mikine a so strojčekom na zuby. Jej hlas jednoducho zaujal.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Barbora (@barborapiesova_official),

Život po SuperStar

Okrem spevu sa venuje aj skladaniu vlastných piesní. Tak to bolo aj pri songu Anjeli, ktorú naspievala aj so sestrou. Na svojom YouTube zverejňuje nielen svoje piesne, ale aj covery, ktoré majú veľký úspech. Pre projekt Spolu pre Slovensko vystúpila naživo s Čekym a odspievali Milovanie v daždi od Richarda Müllera.

Barbora Piešová spolupracuje s vydavateľstvom Warner Music. Vydali jej album, ktorý je zložený zo všetkých piesní, ktoré odspievala v SuperStar. Po súťaži ponúkla veľa rozhovorov, ale medzi najkontroverznejší patril ten, kde poprela existenciu koronavírusu. Pobúrila tým verejnosť, ale následne sa za to ospravedlnila.

Pred nedávnom však vydala svoj debutový album, ktorý sa nazýva Som flegmatik, ale optimista. Na albume má aj zaujímavú spoluprácu s rapovou skupinou Moja reč. Čo povieš na jej prvý album?

2021/2022: Tvoja tvár znie povedome a Fero Joke

Aj Barbora sa objavila v tejto zábavnej show. Dlhodobo spolupracuje aj s komikom Ferom Jokem, s ktorým okrem natáčania zábavných videí zorganizovali aj koncert.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Barbora (@barborapiesova_official)

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Barbora (@barborapiesova_official)

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Barbora (@barborapiesova_official)

Talentovaná speváčka v súčasnosti pracuje na novej muzike. Len nedávno vydala nový singel s názvom Stačí iba veriť. Barbora trochu zmenila v tomto songu štýl a fanúšikovia boli nadšení!


Ešte viac zaujímavých noviniek, tipov, vtipov a inšpirácie? Poď na náš TikTok!

Zdroj: hashtag.sk, Wikipedia/Barbora Piešová
Odporúčame