Kto je GoGo? Začínal ako hráč Minecraftu, dnes je z neho najúspešnejší slovenský youtuber a autor knihy

Gogo (foto: Facebook/GoGo)

#Mladý a talentovaný chalan z Petržalky, ktorý na Slovensku trhá rekordy v sledovanosti. Obľubuje biografie, fantasy a motivačnú literatúru. Možno aj preto má na svojom konte knihu o vlastnom živote, motivačný diár a niekoľko virálnych videoklipov. Reč je o najznámejšom slovenskom youtuberovi Danielovi Štrauchovi, známom pod prezývkou GoGo.

Vizitka:
vlastným menom: Daniel Sebastián Štrauch
známy ako: Gogo, GoGoManTV
dátum narodenia: 24. 9. 1996
mesto: vyrastal a žije v Bratislave
charakteristika:  najúspešnejší slovenský youtuber,
natáča vlogy, challenge, ochutnávky a let’s play videá,
je autorom knihy GoGo chalan z internetu,
na konte má aj videoklipy s názvom MŸSLI a Jacuzzi
prvé video: Minecraft – Party Boy [Clip]
YouTube: 1,79 miliónov followerov
Instagram:
995k followerov

2011: GoGoManTv

Inšpirovaný zahraničnou YouTube scénou si v roku 2010 založil jeden z prvých youtube kanálov v slovenčine. Na prvé video však nabral odvahu až koncom roka 2011, v ktorom si zahral známu sandboxovú videohru Minecraft. Zo začiatku ho sledovalo iba 20 ľudí, ale aj to považoval za veľký úspech. V nakrúcaní usilovne pokračoval až sa z neho nakoniec stal najúspešnejší slovenský youtuber.

2012: GoGo’s Vlog

Popri točení let’s play videí, sa GoGo venoval aj vlogovaniu, kvôli ktorému si vytvoril v roku 2012 ďalší kanál pod názvom GoGo’s Vlog. Ten sa časom premenoval na GoGoEXTRA a nájdeš na ňom všetko, čo nie je na Danielovom hlavnom kanáli. V tom istom roku si založil aj kanál GoGoEnglishTv, na ktorom uverejňoval videá v angličtine. Ten je v súčasnosti už neaktívny.

2015: Kniha a skladba MŸSLI

Na ceste za slávou pomohla GoGovi aj kniha s názvom GoGo – chalan z internetu, v ktorej odhaľuje zákulisie svojej práce, úskalia, s ktorými sa musel vyrovnať, ale aj pikošky z osobného života. GoGovi sa v tomto roku splnil okrem knihy aj ďalší sen – milión odberateľov. Ako poďakovanie svojím fanúšikom natočil pri tejto príležitosti videoklip s názvom MŸSLI, ktorý sa stal takmer okamžite virálnym a v súčasnosti má viac než 13 miliónov zhliadnutí.

2018: Diár a skladba Jacuzzi

Po úspechu s knižkou prišiel známy youtuber na trh so školským diárom. GoGo doň vložil svoju originalitu, príbehy zo života, inšpiratívne citáty, ale aj ťaháky a praktické vychytávky, ktoré potešia každého študenta. Dva roky po vydaní MŸSLI vychádza GoGovi ďalší singel, a to Jacuzzi v spolupráci s Celeste Buckingham. Mladý youtuber ním chce povedať, aby sa jeho fanúšikovia nenechali ovplyvniť negativitou, ale radšej si dali jacuzzi.

2019/2020: Skladba Ako na Nový rok

Začiatkom roka vydal namiesto klasického silvestrovského špeciálu ďalší videoklip s názvom Ako na Nový rok. Pieseň je hlavne o nezmyselných predsavzatiach, ktoré väčšina ľudí nikdy nedodrží a má z nich len zbytočný stres.

V súčasnosti sa venuje aj naďalej točeniu rôznych druhov videí, najmä noviniek a správ pod názvom HASHTAG, ale aj prankom a let’s play videám, s jeho priateľkou a známou youtuberkou LucyPug. Takisto spolupracuje s mnohými značkami, ktorým točí videá.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Daniel Štrauch (@gogomantv),

2021/2022: DEADLINE a show Survivor

Na svojom Youtubovom kanáli už dávno presiahol hranicu jedného milióna followerov, no už nie je taký aktívny, ako kedysi. Videá však stále pridáva. Do série s názvom micro:battle si pozýva rôzne známe osobnosti, s ktorými preberá rôzne témy a súčasťou videa je aj menšia challenge, ktorú hosť musí splniť. Taktiež stihol založiť produkčnú spoločnosť s názvom DEADLINE, s ktorou zatiaľ natočil videoklipy pre viacerých interpretov a do budúcna plánuje aj väčšie veci.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Daniel Štrauch (@gogomantv)

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Daniel Štrauch (@gogomantv)

GoGo prekvapil fanúšikov trochu netradičným štýlom a na sklonku roka 2021 oznámil, že sa objaví v novej reality show Survivor. Súťaž sa začala vysielať začiatkom roka 2022 a Daniel patrí medzi jej najsympatickejších a najobľúbenejších účastníkov. Aby toho nebolo málo, nový rok priniesol informáciu o tom, že obľúbený youtuber je opäť zaľúbený a tvorí pár s novou priateľkou – podľa viacerých zdrojov by malo ísť o českú herečku Annu Kadeřávkovú.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Daniel Štrauch (@gogomantv)

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Daniel Štrauch (@gogomantv)

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame