Kto je František Fodor? Bojovník s veľkým srdcom naskočil na správnu vlnu a kosí jedného súpera za druhým!

Kto je František Fodor?

František Fodor v súboji s Tomášom Fialom (Zdroj: Instagram/František Fodor

#František Fodor je jedným z účastníkov 1. série reality show, ktorá odštartovala pôsobenie organizácie Oktagon MMA. Po vyhratom štvrťfinálovom zápase ďalej pre zranenie nemohol pokračovať a celkovým víťazom sa stal Gábor Boráros. Fodor následne prehral oba nasledujúce zápasy a po veľmi dlhej dobe sa vrátil do klietky vo veľkom štýle. Všetkých 3 súperov ukončil KO/TKO. Toto je František Fodor!

Vizitka: 

Vlastným menom: František Fodor
Známy ako: Fero
Dátum narodenia: 21. januára 1990
Prvý zápas: 4. apríla 2014 – výhra proti Petrovi Mészárosovi
Posledný zápas: 19. júna 2021 – výhra proti Tomášovi Fialovi
Instagram: 11,8k followerov

2014 – 2016 obdobie pred Oktagon Výzvou

V dobe, kedy na domácej scéne ešte neboli organizácie XFN a Oktagon MMA, boli zmiešané bojové umenia v Česko-Slovensku na veľmi nízkej úrovni. Prvé 3 súboje pod profesionálnymi pravidlami MMA dokázal Fero vyhrať. Následne ale prišla rovnako dlhá, no záporná vlna, a vyrovnané skóre 3-3.

Ešte pred príchodom reality show Oktagon Výzva si Fodor odbil zápas proti Petrovi Križanovičovi, ktorého dokázal zdolať. Tým si upravil rekord, ktorý bol po tomto súboji pozitívny. František sa ale hlavne po nepríjemnej sérii vrátil na víťaznú vlnu.

2016 – prelomová reality show

Keď prišli Pavol Neruda s Ondřejom Novotným na domáci trh s myšlienkou spraviť reality show na spôsob amerického The Ultimate Fighter, málokto im dával šance na nejaký výrazný úspech. Medzi oslovenými účastníkmi bol aj František Fodor, ktorý sa už s väčšinou svojich súperov poznal z tréningov alebo zápasov.

Do 3. semifinále nastúpil proti wrestlerovi Petrovi Novákovi, ktorý po 1. kole úplne odišiel fyzicky (zápas na videu začína v čase 44:46). Fodor ho poľahky v druhej päťminútovke ukončil na TKO, no ďalej už pokračovať nemohol. Trápilo ho zranenie, čo znamenalo, že slovenská semifinálová dvojica bola Gábor Boráros a Milan Ďatelinka.

Fero sa do zápasového tempa vrátil na turnaji, ktorý bol vyvrcholením celého projektu Oktagon Výzva. Ním bol galavečer Oktagon 1, kde zaobstarali hlavný zápas finalisti Gábor Boráros a lucky loser Jakub Běle. Fero Fodor sa na tomto turnaji stretol s Jakubom Bahníkom, ktorého porazil.

2017 – 2019 náročné obdobie

Rozbehnutý Fodor išiel do ďalšieho zápasu hneď na turnaji Oktagon 2. Českého veterána Jaroslava Poborského vzal už v 1. minúte na zem, kde ale naňho čakalo nepríjemné prekvapenie. Poborský chytil veľmi dobrú gilotínu, ktorú František nedokázal prežiť a odklepal.

Do boja sa znovu vrátil až o necelé 2 roky na dovtedy najväčšom evente Oktagonu. Po prvýkrát v pražskej O2 Aréne ho čakal účastník ďalšej série Výzvy Michal Konrád. Ten veľmi taktickým a kontrolovaným výkonom Fera uváľal na zemi a zaslúžene vyhral na body.

Fodor bol teda opäť na negatívnej vlne a navyše ho začali trápiť zranenia. V apríli 2019 sa mal stretnúť s dovtedy neporazeným Košičanom Samuelom Daňkom. Fero musel tento zápas pre jeho zranenie zrušiť, no k zápasu s Daňkom predsa len došlo.

2019 – 2021 druhý dych

Až príliš sebavedomého Daňka Fero prestrieľal v postoji a ubránil všetky pokusy o takedown. Bezzubého Košičana ukončil v 3. kole na TKO a znovu sa dostal na vlnu výhier. V tej pokračoval chirurgickým výkonom proti Azizovi Dauliatovovi, ktorého opäť údermi ukončil v 2. kole.

Po dlhšej prestávke zapríčinenej ďalším zranením a opatreniami spojenými s koronavírusom mal Fodor opäť dlhšiu pauzu. Rok a pol po zápase s Dauliatovom dostal za súpera českého zemiara Fialu, ktorý takisto si proti Františkovi ani neškrtol. Zápas bol vybavený už v 1. kole a výkon Fodora bol odmenený aj bonusom 2 000 € za výkon večera.

Ďalší zápas čakal Fera na turnaji Oktagon 27, ktorý bol ozdobený brutálnym duelom Buchingera s Barboríkom. Fodor mal bojovať proti českému thai boxerovi Matoušovi Kohoutovi, no zápas sa musel na poslednú chvíľu zrušiť. Fodor nezvládol náročné zhadzovanie. Prevážil a po následnom doplnení živín ho musela odviezť záchranka. Zápas s Kohoutom sa teda zrušil, no nie je vylúčené, že ho uvidíme na jednom z nasledujúcich turnajov.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame