Kto je Emma Roberts? Kvôli slávnemu priezvisku je mali za protekčné dieťa, úspech si však vydrela

Emma Roberts má podobne ikonický úsmev ako jej slávna teta Julia Roberts (Zdroj: instagram.com/emmaroberts)

#Možno ju najskôr mnohí neprajníci odsudzovali za to, že sa do šoubiznisu dostala po „známosti“. Emma Roberts je totiž neterou známej herečky Julie Roberts. Dnes už 32-ročná herečka však všetkým dokázala, že za jej úspechom je talent a vytrvalosť.

VIZITKA
Celé meno: Emma Rose Roberts
Dátum a miesto narodenia: 10. februára 1991, Rhinebeck, New York, USA
Výška: 1,57 m
Charakteristika: herečka
Najznámejšie filmy: Hotel pre psy, Vreskot 4, My sme Millerovci

Detstvo (ne)mala ako obyčajné dieťa

Emma sa narodila na pohľad do normálnej rodiny. Tá sa však rozpadla, keď mala Emma Rose iba sedem rokov. Zaujímavo však vyznieva fakt, že jej stará mama z otcovej strany bola hereckou trénerkou Betty Lou Bredemus a jej tetami sú herečky Julia Roberts a Lisa Roberts Gillan.

Jej vlastným otcom je Eric Roberts, vo filmovej brandži známy napríklad ako gangster Salvator Maroni z batmanovského filmu Temný rytier. Na svoje konto si v kariére pripísal dve nominácie na Zlatý glóbus a jednu nomináciu na Oscara.

K filmu mala vždy blízko

Zrejme aj to ju predurčilo k tomu, že k filmu mala vždy mimoriadne blízko. Koniec koncov, ešte počas svojho detstva trávila Emma množstvo času v zákulisí pri nakrúcaní filmov svojej slávnej tety Julie Roberts. Vďaka tomu spoznala nielen filmový priemysel, ale aj množstvo hviezd. Možno aj tieto skúsenosti v nej podnietili túžbu po žiare reflektorov.

Debutovala už ako 9-ročná, keď sa objavila vo filme Ted Demme’s. Vo filme stvárnila Kristinu Jung, dcéru postavy, ktorú hral Johnny Depp. Nasledovalo niekoľko menších rolí. V roku 2010 si Emma zahrala aj vo filme Valentine’s Day, v ktorom sa objavila spolu s tetou Juliou Roberts.

Zažiarila na plnej čiare

Do povedomia širokej verejnosti sa Emma dostala vďaka úlohe v komediálnom filme My sme Millerovci. Zahrala si tam po boku Jennifer Aniston a Jasona Sudeikisa. Rozpočet na film bol „iba“ 37 miliónov dolárov, v konečnom dôsledku ale na seba zarobil oveľa viac. Odhaduje sa, že tržby boli na úrovni cez 269 miliónov dolárov.

V úplne inom svetle sa predviedla v seriáli American Horror Story. Ide o poriadne bizarnú drámu o žene, ktorá čaká vytúžené dieťa, ale jej tehotenstvo sa zmení na horor.

Nevyhla sa škandálom

Na rozdiel od mnohých hollywoodskych kolegov sa jej škandály vyhýbajú. Teda, až na dva… V roku 2012 začala Emma chodiť s hercom Evanom Petersom. Rok na to, keď bývali v jednom hoteli v kanadskom Montreale, niekto započul veľkú hádku a krik vychádzajúci z ich izby a zavolal políciu.

Policajti prekvapivo Emmu zadržali. Už o niekoľko hodín neskôr ju však prepustili bez obvinenia. Neskôr, v spoločnom vyhlásení pár nazval incident „nešťastnou udalosťou a nedorozumením“ a uviedol, že „spoločne spolupracujú na tom, aby to prekonali.“ V roku 2019 sa však dvojica definitívne rozišla.

Na jeseň 2023 nasledoval ďalší škandál, a to priamo pri natáčaní seriálu American Horror Story. Herecká kolegyňa Angelica Ross, ktorá je transrodovou ženou, totiž obvinila Emmu, že utrúsila nenávistné transfóbne poznámky na jej adresu. Emma sa však nakoniec na svojom profile Angelice ospravedlnila.

Pár zaujímavostí o Emme Roberts

  • So svojou tetou, Juliou Roberts, majú veľmi dobrý vzťah.
  • Nahrala dve piesne pre film Ľadová princezná a Morská panna.
  • Tínedžerské vydanie časopisu Vogue ju niekoľkokrát pasovalo za top oblečenú herečku.
  • Jej majetok sa odhaduje na 25 miliónov dolárov.
  • Jej partnerom je Garret Hedlund, s ktorým má svoje prvé dieťa.
  • Na Instagrame ju sleduje až 21 miliónov followerov.

Sledujte nás aj na Instagrame

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame