Kto je Elizabeth Debicki? Dokonale zahrala princeznú Dianu, má s ňou niečo spoločné

Elizabeth Debicki

Elizabeth Debicki vyrazila v seriáli The Crown všetkým dych (Zdroj: Instagram/thecrownnetflix)

#Možno si ani ty doteraz nepočul o austrálskej herečke Elizabeth Debicki. Tá sa však vďaka role v seriáli The Crown zaradila v poslednom období medzi najvyhľadávanejšie mená vôbec. Čo všetko sa o nej oplatí vedieť?

VIZITKA
Celé meno: Elizabeth Debicki
Dátum a miesto narodenia:  24. august 1990, Paríž, Francúzsko
Výška: 1,91 m
Charakteristika: herečka
Najznámejšie filmy: Bláznivá jazda, The Crown, Strážcovia Galaxie 2

Zdedila skvelé gény

Elizabeth sa síce narodila vo Francúzsku, jej rodičia však majú zahraničné korene. Otec pochádza z Poľska a jej matka je Austrálčanka. Do krajiny klokanov sa nakoniec presťahovala s rodičmi, keď mala päť rokov. Keďže mama s otcom sa profesionálne venovali baletu, viedli k tomu aj Elizabeth s jej dvomi súrodencami.

Neskôr sa však rozhodla venovať divadlu, takže zakotvila na Victorian College of the Arts. A veruže, urobila dobre. O tom, že jej to išlo už na pôde školy, svedčí mimoriadne ocenenie pre talentovaných študentov, ktoré získala v druhom ročníku.

Začiatky hereckej kariéry

Prvý vážny kontakt s herectvom zažila Elizabeth v roku 2011, keď debutovala vo filme Bláznivá jazda. Jej talent nezostal bez povšimnutia. Čoskoro totiž prišla mimoriadne zaujímavá ponuka od známeho režiséra Baza Luhrmanna, ktorý jej zveril rolu vo veľkofilme Veľký Gatsby. Elizabeth si zahrala popri idole mnohých žien – Leondarda DiCapria.

Za účinkovanie získala ocenenie AACTA za najlepší herecký výkon vo vedľajšej role.  Nasledovalo ešte niekoľko filmových príležitostí, ako napríklad dráma Vdovy z roku 2018 alebo Strážcovia Galaxie z roku 2019. Zahrala si aj vo filme Tenet (2020) režiséra Christophera Nolana, ktorý stojí za snímkou Oppenheimer.

Vďaka nej ožila Diana

Absolútny prelom však jednoznačne prišiel s účinkovaním v mimoriadne populárnom seriáli The Crown, ktorý mapuje osudy britskej kráľovskej rodiny naprieč niekoľkými generáciami. Elizabeth dostala jedinečnú ponuku zahrať si princeznú Dianu v šiestej a poslednej sérii seriálu. Do očí priam bije neuveriteľná podoba s Charlesovou prvou manželkou, ktorú mnohí dodnes nazývajú kráľovnou sŕdc.

Herečka sa na túto úlohu pripravila excelentne. Dokonale si načítala Dianu, jej pohyby, mimiku, gestá či dokonca tón hlasu. Nadšení z jej výkonu sú nielen diváci, ale aj filmový kritici. Koniec koncov, za tento počin získala nomináciu na prestížny Zlatý glóbus.

Tvár módneho domu Dior

O tom, že hviezda Elizabeth Debicki začala raketovo stúpať, niet žiadnych pochýb. Dokazuje to aj fakt, že si ju za svoju ambasádorku vybrala luxusná módna značka Dior.

Už počas uplynulého podujatia Dior’s Paris Fashion Week sedela Elizabeth v prvom rade. Exkluzívnu spoločnosť jej robili také esá ako Jennifer Lawrence, Anya Taylor Joy alebo Jenna OrtegaV spolupráci so značkou Dior sa má úspešná herečka dokonca podieľať na návrhu novej kolekcie šperkov.

Aj vďaka účinkovaniu v seriáli The Crown si Elizabeth osvojila módny štýl princeznej Diany. Spomedzi ostatných herečiek (doslova) vyčnieva nielen vďaka svojej výške, ale tiež vďaka elegantným a sofistikovaným outfitom. Prostredníctvom jedinečnému vkusu vzbudzuje pocit, akoby sa princezná Diana vrátila prostredníctvom Elizabeth do sveta živých.

Zaujímavé fakty o Elizabeth

    • Za svoj herecký talent získala ocenenie BAFTA.
    • Rozpráva po anglicky, francúzsky aj po poľsky.
    • Je zanietená pre ochranu životného prostredia a aktívne podporuje rôzne iniciatívy.
    • Okrem Leonarda DiCapria si zahrala po boku takých hviezd, ako Robert Pattinson, Viola Davis a Hugh Jackman.
    • Rada maľuje, číta a hra na klavíri.

Sledujte nás aj na Instagrame

Zdroj: hashtag.sk, facts.net
Odporúčame