Kto je Bugha? Vo Fortnite začal zarábať už ako chlapec, len za minulý rok vyhral tri milióny dolárov

Hráč Bugha

Bugha len za minulý rok vyhral tri milióny dolárov (Zdroj: essentiallysports.com)

#Fortnite je aktuálne asi najpopulárnejšou Battle Royal hrou na trhu. V skratke ide o to, že zhruba stovka hráčov sa stretne na jednej mapke, zbiera zbrane a snaží sa vyhrať proti všetkým ostatným. Dostať sa už len to top 10 je skutočne umenie, hlavne ak hráš vo vyššej lige proti lepším a skúsenejším hráčom.


Kto je N0tail? Hráč Doty 2 je aktuálne najbohatším profesionálnym gamerom na svete


Jedným z nich je aj Kyle „Bugha“ Giersdorf, ktorý je, aj keď to tak možno neznie, americký profi hráč Fortnite. Momentálne je najbohatším playerom, ktorý má aj napriek mladému veku s touto hrou rozhodne množstvo skúseností.

Vizitka

Prezývka: Bugha
Vlastné meno: Kyle Giersdorf
Dátum narodenia: 30. december 2002, USA (17 rokov)
Hry: Fortnite
Pôsobnosť: 2018 – súčasnosť
Tím: Sentinels (2019 – súčasnosť)
Počet výherných turnajov: 7

Hráč Bugha
Bugha len za minulý rok vyhral tri milióny dolárov (Zdroj: gamepur.com)

Slabší štart

Kyle našiel svoje miesto v profi hernom svete v apríli 2018, keď podpísal zmluvu s tímom No Clout. Vtedy mal ešte len 15 rokov a pred sebou možnosť zažiariť na svetovej hernej scéne.

S tímom No Clout však dlho nevydržal. Ich najväčším úspechom bolo druhé miesto na šampionáte Microsoft Store North American Championship, za ktoré dostal Bugha 1 250 dolárov. Okrem toho úspechu ho v tíme nečakalo nič, preto bez okolkov presedlal inam.

Najväčší úspech prichádza po zmene tímu

V marci 2019 Bugha mení tím a stáva sa hráčom Sentinels, za ktorý hrá dodnes. V tomto roku ho čaká množstvo víťazstiev, vďaka ktorým nezarába len peniaze, ale získava aj slávu a uznanie fanúšikov. Dôležitou súčasťou týchto víťazstiev je aj kvalifikácia tímu na letný svetový pohár.


Kto je GuardiaN? Pozri sa, ako sa vo svete uchytil náš najúspešnejší gamer


Aj keby skončil Kyle posledný (teda na 128. mieste), získal by slušných 50 tisíc dolárov. Postupne si od začiatku turnaja držal skvelú pozíciu a nakoniec skončil na prvom mieste so ziskom 3 miliónov dolárov – a to mal len 16 rokov. Áno, o takéto peniaze sa v hernom svete hrá.

Pandémia zastavila jeho rast

Rok 2020 všeobecne spomalil svet. Turnaje sa presúvajú alebo rovno rušia, čo neteší hráčov, ale ani fanúšikov. Bugha hrá a zarába zväčša na YouTube či na Twitchi, kde často naživo streamuje.

Zatiaľ najlepším umiestnením tohto roka je preňho 5. miesto vo Fortnite Champion Series, ktorý sa stihol odohrať v apríli a Kyle na ňom zarobil 12 500 dolárov. Aktuálne hrá často turnaje na Twitchi, na tom poslednom v októbri skončil druhý so ziskom 5 tisíc dolárov.

Sleduj Bughu v akcii

Ak si hráčom Fortnite a chceš dostať nejaké tipy a triky z prvej ruky, sledovať Bughu ti rozhodne odporúčam. Jeho videá nájdeš na oficiálnom YouTube kanále a často streamuje na spomínanom Twitchi. Zaujímajú ťa skôr sociálne siete? V tom prípade mu hoď follow na Facebooku a na Instagrame.

Zdroj: hashtag.sk, esportsearnings.com, fortnite-esports.gamepedia.com
Odporúčame