Kto je Dominika Cibulková? Naša tenisová hviezda, módna ikona aj čerstvá mamina

Dominika Cibulková je úspešnou tenistkou

Dominika Cibulková bola úspešnou tenistkou, no módu jednoducho miluje (Zdroj: Wikimedia Commons/Christian Mesiano)

#Dominiku Cibulkovú pozná snáď každý slovenský priaznivec športu. Keď bola Dominika na kurte, všetci s napätím zápas sledovali a neraz dostala Slovákov do varu. Jej najvyššie umiestnenie v rámci WTA rebríčka bolo štvrté miesto.


Dominika Cibulková o svojej láske k tenisu: Prečítaj si jej úprimnú spoveď v novej knihe


Popri kariére úspešnej tenistky si však rozbehla aj vlastnú tenisovú školu, na pultoch kníhkupectiev sa objavila kniha Tenis je môj život o Dominikinej kariére a zamilovali si ju aj módni nadšenci. Dominika totiž vedela byť na kurte poriadne tvrdá a silná, no v súkromí ju inak ako skvelo oblečenú neuvidíte.

Vizitka

Meno: Dominika Navara Cibulková
Dátum narodenia: 6. máj 1989, Bratislava
Šport: Tenis
Profesionálna kariéra: 2004 – 2019
Instagram: 487k

Slovensko pobláznila fantastickou hrou

Športoví nadšenci si Dominiku začali všímať už v roku 2004, kedy odštartovala svoju profesionálnu kariéru. Mnohým sa však začala do pamäte zapisovať až neskôr, keď fantastickou hrou dokázala porážať skúsenejšie súperky.


Slovák prerába staré bicykle na štýlové retro: Bajk má od neho aj Sagan či Cibulková


Už v roku 2011 dokázala zdolať Caroline Wozniacku a v roku 2012 predviedla viackrát skvelú hru proti Viktorii Azarenkovej, ktorá patrila medzi svetovú špičku. Počas svojej kariéry získala osem singlových titulov a vyhrala 450 zápasov.

Tento turnaj sledoval asi každý

Kto nesledoval Australian Open v roku 2014, určite nie je prvý fanúšik slovenského tenisu. Dominika Cibulková do turnaja prichádzala ako dvadsiata nasadená hráčka a postupne vďaka svojmu výkonu na kurte z turnaja vyprevadila viacero veľkých mien. Porazila napríklad Francescu Schiavoneovú, Mariu Šarapovovú alebo Simonu Halepovú.

Semifinálový a finálový zápas sme mohli dokonca sledovať aj v našej televízii a finálový západ sa vysielal aj na veľkoplošnej obrazovke na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. Aj napriek tomu, že Dominika vo finále podľahla Číňanke Li Na, na svoj úspech môže byť právom hrdá.

Stala sa totiž prvou tenistkou zo Slovenska, ktorá sa dostala do finále dvojhry grandslamového turnaja v histórii. Okrem tohto úspechu bola Dominika aj dvakrát účastníčkou olympiády a medzi jej najväčšie úspechy môžeme určite zaradiť aj víťazstvo na  WTA Finals v Singapure v roku 2016. Svoju profesionálnu kariéru Dominika ukončila nedávno, v roku 2019.

Dominika ako módna ikona

Okrem toho, že jej to vždy išlo na kurte má Dominika aj skvelý vkus, čo jednoznačne potvrdzuje aj outfitmi, ktoré môžeme vidieť na jej sociálnych sieťach. Vyše pol milióna fanúšikov, ktorí Dominiku sledujú, tak aktuálne dostávajú aj pravidelnú dávku módnej inšpirácie. To sa nezmenilo ani s príchodom Dominikinho tehotenstva a pôrodu. Krásna bývalá športovkyňa jednoducho vie, čo sa jej perfektne hodí.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Dominika Cibulkova (@domicibulkova),

Dnes jej už maminou

Po konci kariéry sa Dominika Cibulková zamerala na rozvíjanie svojej influencerskej činnosti. Len nedávno vyšla jej kniha Tenis je môj život. Často ju môžeme vídať najmä na fotkách skvelého slovenského fotografa Lukáša Kimličku, ktorý s Dominikou nafotil aj sériu tehotenských fotiek, do ktorých sa niektoré ženy bez milosti obuli a na Dominikinej tehotenskej figúre nenechali nitku suchú.


Pome! 8 vecí, ktoré ste (ne)vedeli o majsterke sveta Dominike Cibulkovej


Na to zareagovali viaceré slovenské osobnosti, Dominiky sa zastali a neprajníčkam vysvetlili, že telo tehotnej ženy jednoducho nikdy nebude vyšportované a budúca mamička by si mala užívať zaslúžený oddych. Dnes je Cibulková už hrdou mamou malého Jakubka.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Lukas Kimlicka (@lukaskimlicka),

Dominika Cibulková si momentálne užíva na tenisovom dôchodku a naplno sa venuje synčekovi a manželovi. Jej trvalým bydliskom je Dubaj, odkiaľ rada cestuje do sveta na ďalšie exotické dovolenky. Nedávno sme ju mohli vidieť aj v tanečnej show Let’s Dance. Tam sa s tanečným partnerom dostali až do ôsmeho kola, z čoho bola Domi značne nadšená.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Dominika Cibulkova (@domicibulkova)

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Dominika Cibulkova (@domicibulkova)


Ešte viac zaujímavých noviniek, tipov, vtipov a inšpirácie? Poď na náš TikTok!

Zdroj: hashtag.sk, wikipedia.org/Dominika Cibulková
Odporúčame