Pome! 8 vecí, ktoré ste (ne)vedeli o majsterke sveta Dominike Cibulkovej

commons.wikimedia.org

#Dominika Cibulková sa po parádnych výkonoch stala tenisovou majsterkou sveta, čím parádne potvrdila svoj parádny rok na okruhu WTA. Po minuloročnej sezóne, keď ju trápili zranenia a nevyrovnaná výkonnosť jej to tento rok sype – vyhráva zápasy, je v svetovej desiatke, tento rok zarobila cez dva milióny amerických dolárov a ešte sa stihla aj vydať. Zozbierali sme niekoľko zaujímavostí zo športového i osobného života Dominiky, o ktorých ste možno nevedeli.

Bola aj svetová trojka, profesionálkou je od 15-tich

Bratislavčanka ako profesionálka debutovala v roku 2004 vo veku 15 rokov na turnaji v českých Průhoniciach. Svoj prvý profesionálny zápas vyhrala, ďalej ako do prvého kola sa však už nedostala. Ako juniorka bola Cibulková vždy veľkou nádejou nášho tenisu, veď v juniorskom rebríčku bola o rok neskôr, v roku 2005, na skvelom treťom mieste.

Je prvou Slovenkou s grandslamovým finále

Aspoň čo sa týka dvojhry. Daniela Hantuchová zbierala úspechy v zmiešanej štvorhre, keď vyhrala všetky turnaje veľkej štvorky, niekoľkým Slovenkám sa darilo aj v juniorskom veku, no Dominika Cibulková je prvou Slovenkou, ktorá to dotiahla do finále dvojhry na grandslame. Stalo sa tak v januári 2014 na Australian Open, kde nestačila na Číňanku Li Na.

Jej frajeri boli tenisti

Pred vzťahom so Slovákom Michalom Navarom boli jej partnermi hneď niekoľkí tenisti. Jedným z nich bol aj Francúz Gaël Monfils, ale aj Rakúšan Jürgen Melzerom, ktorý sa neskôr oženil s českou tenistkou Ivetou Benešovou, a aj Ukrajinec Sergij Stachovskij.

Svadba v strede sezóny

Dominika si Michala zobrala v strede sezóny 2016, termín svadby dokonca kolidoval so záverom turnaju vo Wimbledone. Ak by sa tam dostala do finále, pravdepodobne by sa museli brať v iný deň. Zaujímavosťou je, že Michal v minulosti pracoval v štátnej správe, na ministerstve pôdohospodárstva. V súčasnosti tam už nerobí, ale je súčasťou tímu Dominiky a manželku sprevádza na turnajoch.

Má vlastnú kolekciu oblečenia

Dominika podniká tiež na trhu módy, pred niekoľkými rokmi rozbehla vlastnú kolekciu oblečenia pod názvom Domi. Dizajnom v tom čase tiež dominoval dobre známy pokrik Pome!, ktorým sa poháňa počas zápasov.

Rada ovoniava loptičky

K jej športovým rituálom patrí ovoniavanie tenisových loptičiek, špeciálne tých, ktoré boli čerstvo vybrané z tuby. Pri príležitosti tohtoročného Wimbledonu o tom dokonca BBC natočila reportáž, v ktorej naša tenistka so zavretými očami rozoznávala jednotlivé typy loptičiek z grandslamových turnajov.

Tenisom zarobila milióny

Podľa rebríčka prize money, v ktorom sa zrátavajú peňažné odmeny za turnaji je Cibulková 43. najlepšie zarábajúcou tenistkou histórie a na svojom konte má už vyše 8,8 milióna amerických dolárov. Pre porovnanie, líderka Serena Williamsová zarobila desaťkrát toľko, ďalšia Slovenska, Daniela Hantuchová, je v rebríčku 35. a zarobila vyše desať miliónov dolárov.

Zo Slovákov má viac fanúšikov len Stoch a Sagan

Aspoň podľa nášho rebríčka, v ktorom sme sa pozreli na počet fanúšikov slovenských známych osobností na Facebooku. Dominika je tretia, za futbalistom Miňom Stochom a cyklistom Petrom Saganom a celkovo má na sociálnej sieti viac ako 620-tisíc fanúšikov. Tretina je Slovákov, množstvo fanúšikov má však aj v Spojených štátoch, Česku a Indii.

Odporúčame