Kto je Anna Karolína Schmiedlová? Slovenská tenisová jednotka stúpa nahor

Anna Karolína Schmiedlová

Anna Karolína má našliapnuté na sľubnú kariéru (Zdroj: Instagram/akschmiedlova)

#Tenistka Anna Karolína Schmiedlová je v tejto chvíli 77. najlepšou hráčkou na svete a slovenskou jednotkou. Vzhľadom na jej vek je možné, že vstupuje do najlepšej fázy svojej kariéry. Nepoznáš ju? Potom určite čítaj ďalej!

VIZITKA
Celé meno: Anna Karolína Schmiedlová
Dátum a miesto narodenia: 13. september 1994, Košice
Charakteristika: slovenská tenistka, účastníčka osemfinále Roland Garros 2023

Krátke wimbledonské dobrodružstvo

Rodáčka z Košíc sa ukázala naposledy aj na Wimbledone. Turnaj v Londýne jej nevyšiel podľa predstáv, po tuhom boji vypadla v prvom kole so Švajčiarkou Golubicovou (3:6, 6:7). Trávnatý povrch sa v tomto prípade ukázal ako nevyspytateľný. Nemusí však zúfať, pred niekoľkými týždňami totiž dosiahla svoje nové kariérne grandslamové maximum. Ku všetkému došlo v Paríži na slávnom Roland Garros.

Povolený doping v Paríži

Anna Karolína Schmiedlová sa na druhom Grand Slame sezóny dostala do osemfinále, a teda medzi šestnástku najlepších hráčok. Postupne sa jej podarilo zdolať Rusku Kudermetovú, Španielsku Bolsovovu-Zadoinovovú a tiež Američanku Dayovú.

V osemfinále čelila Američanke Gauffovej, pričom na svetové číslo sedem nestačila po setoch 5:7, 2:6. Aj napriek tomu Anna Karolína absolvovala vynikajúci turnaj. Bonusom pre ňu bol fakt, že ju do Paríža naživo prišli povzbudiť rodičia, čo sa jej stalo premiérovo. Takýto povolený doping musel padnúť vhod. Koniec koncov, dokazuje to aj samotný výsledok. 

Najlepšia fáza kariéry?

Schmiedlová má 28 rokov, to znamená, že už nie je nijakou neopozeranou tvárou. Niekoľko sezón už získava cenné skúsenosti a neustále pracuje na zlepšovaní jednotlivých aspektov svojej hry. Rada by pridala viac turnajových triumfov, naposledy sa jej podarilo vyhrať na challengerovom podujatí v Belehrade v roku 2021. 

Anna Karolína je aktuálne slovenskou tenisovou jednotkou. Na základe rôznych štatistík sa jej reálny potenciál odhaduje minimálne na preniknutie do najlepšej päťdesiatky rebríčka WTA. Papierové predpoklady sú jedna vec, realita druhá, musí slúžiť zdravie a dariť sa na kurte. Schmiedlová však robí Slovensku v uplynulých rokoch kvalitnú športovú reklamu a očakáva sa, že v tom bude pokračovať ešte aspoň niekoľko sezón. 

Sleduj náš Instagram

 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame