Kto je Andrea Bocelli? Svetoznámy spevák je odmalička slepý, svojím online koncertom vytvoril nový rekord

Foto: Facebook/Andrea Bocelli

#To, že poznáš všetkých novodobých spevákov, a v mnohých prípadoch i rýchlo kvasené hviezdičky, je v poriadku. Avšak len v prípade, ak poznáš aj skutočné osobnosti a velikánov hudby. Medzi ne rozhodne patrí taliansky tenorista Andrea Bocelli. Niektorí ľudia označujú jeho hlas za najkrajší na svete.

Vizitka:

Vlastným menom: Andrea Bocelli
Dátum narodenia: 22. september 1958
Žáner: opera, pop opera
Počet predaných albumov: viac ako 80 miliónov kópií

Nemal sa ani narodiť

Bocelli sa narodil 22. septembra 1958. Jeho matke počas tehotenstva bolo oznámené, že jej dieťa bude choré a všetci ju posielali na potrat. Napriek tomu sa rozhodla ponechať si ho.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Andrea Bocelli (@andreabocelliofficial),

Osudný moment

Problémy so zrakom mal už od detstva. Andrea sa totiž narodil so zeleným zákalom. Aj preto navštevoval špeciálnu školu pre nevidiacich. Kým ju dokončil, oslepol úplne. O zrak definitívne prišiel ako 12-ročný. Dá sa povedať o tomto bode, že bol osudný v jeho živote? Možno. A možno ním bolo to, keď ho taliansky spevák Zucchero objavil v bare. Jeho talent ho okamžite zaujal a ohúril a ponúkol mu spoluprácu na duete Miserere. Mimochodom, duet bol predtým ponúknutý Lucianovi Pavarottimu.

A dobre, že sa tak stalo. Nebyť tohto osudového momentu a spevákovej tvrdohlavosti, zrejme by dnes z neho bol právnik a svet by nikdy nespoznal jedného z najlepších spevákov v histórii ľudstva.

Slepý zvodca

Aj napriek tomu, že Andrea Bocelli nevidí, nezabránilo mu to viesť ako-taký plnohodnotný život so všetkým, čo k tomu patrí. Prvý raz bol ženatý s Enricou Cenzatti. S tou mal dvoch synov a následne sa s ňou rozviedol v roku 2002. Na povrch potom vyplávali neoverené informácie, že Bocelli mal svoju manželku aj podviesť a k svojej rodine sa nesprával príliš pekne. Údajne mu v danom období výrazne stúpla sláva do hlavy. Ktovie, kde je pravda.

Isté ale je, že si dnes 61-ročný tenorista „narazil“ ešte v tom istom roku poriadnu kočku. Reč je o Veronice Berti, ktorá je od slávneho speváka mladšia o celých 25 rokov. S ňou sa v roku 2014 po druhýkrát oženil a splodili spolu dcéru. Tá sa stará i o jeho manažment a podľa rôznych zdrojov sa zdá, že si užívajú „bežný“ život. Andrea jazdí na koni, kolieskových korčuliach, venuje sa výrobe vína a skúsil aj windsurfing.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Andrea Bocelli (@andreabocelliofficial),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Andrea Bocelli (@andreabocelliofficial),

Hviezda na chodníku slávy

Za hudobný prínos si Bocelli vyslúžil v roku 2010 hviezdu na hollywoodskom chodníku slávy. Bocelli má na konte spoluprácu s takými hudobnými velikánmi, ako je Luciano Pavarotti a Plácido Domingo. Piesne nahral i s popovými spevákmi. Medzi nich patrí Celine Dion, Bryan Adams, Eros Ramazzoti, Christina Aguilera alebo Ed Sheeran. Spoločnú pieseň má i so svojím synom Matteom.

Medzi jeho najznámejšie piesne patrí Con te partirò, Vivo per lei či Time to Say Goodbye. Nevidiaci spevák má na svojom konte pätnásť štúdiových albumov vrátane troch kompilácii, troch live albumov a jedenástich operných albumov. Práve tretím albumom dobil i Ameriku a definitívne sa z neho stal svetoznámy spevák. Bocelli vystúpil aj na Slovensku, a to rovno dvakrát. Prvýkrát sa tak udialo v roku 2008 v Košiciach a následne sa divákom predstavil v roku 2017 v našom hlavnom meste.

Rekord na YouTube

Keď sa tím ľudí okolo talianskeho tenoristu Andrea Bocelliho rozhodol streamovať jeho koncert na YouTube, zrejme im ani vo sne nenapadlo, čo tým spôsobia. 24-minútový záznam z ľudoprázdnej milánskej katedrály, vytvoril rekord v sledovanosti. V jeden moment si tento online koncert pozrelo 2,8 milióna ľudí naraz. Ide tak o najväčšie publikum, aké kedy na YouTube pozeralo priamy prenos z podujatia klasickej hudby. Za 4 dni získalo video viac ako 36-miliónov pozretí!

Na koncerte ho sprevádzal iba organista Emanuele Vianelli a Bocelli zaspieval sakrálne skladby. Aj tým chcel vyjadriť podporu všetkým ľuďom v časoch, kedy sa svet borí s pandémiou spôsobenou koronavírusom.

(Ne)splnený sen

Má všetko, o čom snívajú aj ľudia so zdravými očami. Finančný nezávislosť, obdiv, milujúca rodina a robí to, čo ho najviac baví. Napriek tomu má jeden nesplnený sen. Andrea Bocelli dostal v jednom z rozhovorov otázku, či by nechcel uvidieť svoju ženu. Odpovedal, že prirodzene, že áno. Oveľa viac ho ale vraj láka vidieť svoju vlastnú tvár. To sa mu však nikdy nesplní.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Andrea Bocelli (@andreabocelliofficial),

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame