Kto je ADiss? Mysleli si, že je blázon, dnes patrí k slovenskej hudobnej špičke

Adiss

Adiss patrí k popredným slovenským hudobníkom (Zdroj: Instagram/adiss_og)

#Keď sa povie Adam Miščík málokto vie, o koho ide. Všetci ho však poznajú pod umeleckým menom ADiss alebo Deezy. Patrí k popredným slovenským hudobníkom a je členom zoskupenia skvelých umelcov OVERGROUNDart.


Talentový spevák Adiss sa spojil s DJským géniom Lieskovským a vznikol vulgárny banger, ktorý rozbije každú párty


Na hudobnej scéne inklinuje nielen k hip-hopu, ale aj k R&B. Svoj multitalent jednoznačne nezaprie, keďže okrem spevu a tvorbe textov sa venuje produkcii či výrobe hudobných videoklipov a grafickému dizajnu.

Vizitka

Vlastné meno: Adam Miščík
Známy ako: ADiss, Deezy
Dátum a miesto narodenia: 1. marec 1991
Charakteristika: hudobný interpret (raper)
Vydavateľstvo: OVERGROUNDart
Roky pôsobenia: 2003 – súčasnosť
Počet followerov na Instagrame: 29,2K

Začiatky kariéry

Svoju prvú skladbu vytvoril už 12-tich rokoch, v čase kedy prvýkrát spoznal rap. Svoj prvý štúdiový album však vydal až v roku 2014, pod názvom Trištvrte na mňa. Nachádza sa na ňom 14 nadupaných skladieb a nechýbajú ani zaujímaví hostia, ako Supa, Kali, Cigo, Plexo či speváčka Layla.  Pieseň Blázon z tohto albumu si získala najväčší úspech. Bola dokonca zaradená do éteru rádia Európa2 a rádia SiTy.

Blázon patrí k prvej skladbe, s ktorou sa ADiss dostal k širšiemu publiku. Dnes vníma tento song vhodný na tú dobu kedy ju vytvoril, dosť múdry aj pre dnešok. „Nie je to však odpoveďou na otázky, ktoré si pokladajú dnešní mladí. Verím však, že by sa našlo zopár jedincov, ktorí by ocenili premakané rýmy, pozitívne posolstá a dobrú náladu,“ takto vníma ADiss pieseň dnes.

Deezy sa v roku 2016 do širšieho povedomia ľudí dostal aj vďaka akordom. „Chcel som ľuďom ukázať, aké je jednoduché spojiť pár skladieb a že všetky budú sedieť do jedných akordov,“  vyjadril sa hudobník.

Deezy vydáva album za albumom

Adamovi kreativita a nápady pri tvorbe textov ani zďaleka nechýbajú, a práve preto v roku 2017 predstavil svoj druhý album – Redcard/Červená karta. 20 skladieb obohatil spoluprácou so skvelými umelcami, ako Majk Spirit, Refew, Supa, Šorty či so svojím dlhoročným kamošom Andessom. Na piesni Nananananana sa podujal aj moderátor z Európy2 Matúš Krnčok.


Kniha, ktorú si rozhodne musí prečítať každý chlap: Už len samotný názov si okamžite zamiluješ


Rok nato opäť potešil svojich fanúšikov. Jeho tretí štúdiový album pochádza z vlastnej dielne a to z OVERGROUNDart. Túto značku založil spoločne s Andessom. Dnes ju tvorí parádna partička hudobníkov Puerto, Šorty, Dominika Mirgová, Adrian či Dano Kapitan. Nechýbajú však ani spolupráce s kolegami, ako Hoodini, Irit či chalanmi z Galaxy corp,

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa O░V░E░R░G░R░O░U░N░D░A░R░T (@overground.art),

Dvojalbum My s parádnymi hosťami

Dvojalbum My odprodukoval Hoodiny, ktorý patrí k známym slovenským producentom. Po dobu 16-tich mesiacov spolu nahrali 26 krásnych skladieb. Na albume môžeš počuť áčkových raperov a speváčky s jedinečnými hlasmi.


ADiss vydáva skladbu s rovnakým názvom, akú má aj Majk Spirit: Obsahom si však viac rozdielne ani nemôžu byť


Separ, Dame, Dj Wich, Tina, Kali, Supa, Delik, Majself, Refew, Ronie, Andess, Šorty, Dj Mikroman, Puerto, Cigo a Veronika Strapková. Práve oni sa svojím talentom podieľali na ADissovom treťom diele.

Adam píše texty ako na páse. Začiatkom tohto roka vydal album AfroDeezyAkum. 13 plnohodnotných skladieb si opäť získali obrovský fanklub. Aby toho nebolo málo v lete nás prekvapil EP, na ktorom pracoval spolu so Šortym.

„Mnohé koncerty hrávame spoločne, takže toto EP bolo účelové, aby sa ľudia bavili s nami práve na koncertoch, vyjadril sa Deezy. Tak čo povieš na ich spoločný album, pozdáva sa ti táto spolupráca?

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ADiss/Deezy (@adiss_og),

2021/2022: Album #VELALASKY a turné s Šortym

Adissov nový album s názvom #Velalasky mal veľký úspech a po jeho vydaní sa obľúbený raper pobral do Ameriky nabrať ďalšie know-how, no najmä aj trochu vyventilovať. Momentálne prebieha turné po Slovensku, na ktorom ho môžeš vidieť s jeho dlhoročným kolegom, moderátorom a spevákom Šortym.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ADiss/Deezy (@adiss_og)

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ADiss/Deezy (@adiss_og)

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ADiss/Deezy (@adiss_og)


Ešte viac zaujímavých noviniek, tipov, vtipov a inšpirácie? Poď na náš TikTok!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame