Táto vianočná pieseň ťa zahreje pri srdci: Skupina Kryštof a Karel Gott sa postarali o hymnu sviatkov

Kryštof a Karel Gott sa postarali o hymnu týchto Vianoc.

Kryštof predstavil dojímavú pieseň v spolupráci s Karlom Gottom (Zdroj: youtube.com/ Kryštof)

#Tieto Vianoce budú o čosi iné, ako tie počas minulých rokov a všetci to tušíme. Vonku zúri pandémia a negatívne správy sa valia takmer z každej strany. Aj napriek tomu sa však blíži čas, ktorý tradične všetko spomalí a skrášli. Vianoce v roku 2020 však budú iné aj kvôli čomusi ďalšiemu.

Český spevácky velikán Karel Gott nás opustil už pred vyše rokom. Napriek tomu sa objavil v ďalšej piesni, tentokrát vianočnej, ktorá vznikla vďaka kapele Kryštof. Ich spoločné dielo s názvom Vánoční môžeme pokojne nazvať hymnou týchto Vianoc. Jednoznačne o tom svedčia aj komentáre a reakcie ľudí na pieseň, ktoré na seba nenechali dlho čakať.

V krásne spracovanom klipe k piesni sa objavili herecké hviezdy ako Iva Janžurová alebo Dana Batulková a spoločne s ostatnými hercami pripravili naozaj dojímavý vizuál. Videoklip zachytáva klišé, vtipné a tradičné momenty, s ktorými sa určite všetci počas Vianoc stretávame. Tajomstvo piesne však spočíva v niečom úplne inom.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa KRYŠTOF (@krystof_instagram)

Sám frontman skupiny Kryštof Richard Krajčo pieseň takto okomentoval pod videom na YouTube: ,,Když jsem Vánoční psal, myslel jsem na ty, které miluju i když s námi už třeba nemohou být. O tom je čas Vánoční. Vím, že se mnou stále jsou. Jako Andělé. Mějte se krásně a nezapomeňte – oni při nás vždycky budou stát. Držte se v téhle podivné době a važte si těch, které máte kolem sebe.“ Dojemným momentom je aj prítomnosť Karla Gotta, ktorý pieseň so skupinou naspieval ešte počas života.

Aj keď sa Karel Gott vo videoklipe nevyskytuje a zmysel piesne jasne odkazuje aj naňho, zobrazenia človeka, ktorý s rodinou už sviatky neslávi, sa zhostil sám Richard. Vo videoklipe sa najprv objavuje v sérii momentov, ktoré sú neskôr pretvorené aj bez jeho prítomnosti.


Smrť Karla Gotta zasiahla všetkých: Na Maestra spomínajú Rytmus, Majk Spirit aj Gogo


Záver videoklipu mnohých prekvapil, no keďže sa s pozitívnymi reakciami roztrhlo vrece, mnohí fanúšikovia sa podujali vysvetliť celú filozofiu. Pesnička sa už niekoľko dní drží aj v Trendoch na Youtube, zbiera pozitívne ohlasy a páči sa aj známym osobnostiam. Tie to dali najavo komentármi aj zdieľaniami. Medzi nimi nájdeš aj Majka Spirita či českého moderátora Petra Říbala.

Získala si nová pieseň Vánoční aj tvoje srdce?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame