Prečo sú kryptomeny budúcnosť? Bitcoin neustále rastie, veria v neho už i veľké firmy

Foto: Unsplash.com

#Neustále hovoríme o tom, že kryptomeny sú budúcnosť a majú potenciál stať sa o niekoľko rokov novým platobným systémom a doplniť tak doteraz bežne používané platobné metódy a papierové peniaze. Teraz ti ukážeme, prečo je to tak.

V prvom rade ide o to, že trh kryptomien v dlhodobom horizonte narastá. Aj napriek relatívne veľkým výkyvom jednotlivých kryptomien, často zo dňa na deň. A hoci je práve vysoká volatilita virtuálnych mien dôvodom, pre ktorý ich väčšina populácie stále odmieta, netreba si zatvárať oči.

Bitcoin neustále rastie

Stačí si uvedomiť, že nielen trh, ale taktiež aj objem transakcií prostredníctvom kryptomien rastie. Aj keď sú kryptomeny pre drvivú väčšinu populácie stále pomerne nové a neuchopiteľné, objem transakcií a finančných operácií uskutočnených pomocou virtuálnych mien medziročne rastie. A to už od vzniku bitcoinu, v roku 2009.


Lákajú ťa kryptomeny? Investuj do nich s Fumbi


Web Small Business Economics vo svojom článku uvádza, že Bitcoin bol na konci roku 2019 šiestou najväčšou menou na svete v obehu. Dodáva, že bitcoinové transakcie rástli za posledných 5 rokov takmer o 60% každý rok.

Graf
Bitcoinové transakcie rástli za posledných 5 rokov takmer o 60% každý rok (Zdroj: Bloomberg.com)

Ďalším dôvodom, pre ktorý by sme mali zbystriť pozornosť a začať uvažovať nad investovaním do kryptomien opäť o niečo vážnejšie, je postupne rastúci záujem zo strany popredných finančných inštitúcií.

Nový šéf digitálnych aktív spoločnosti Goldmann Sachs, Matthew McDermott v rozhovore pre CNBC povedal: „V nasledujúcich piatich až desiatich rokoch by ste mohli byť svedkami finančného systému, v ktorom sa všetky aktíva a pasíva nachádzajú v blockchaine.”

Goldmann Sachs okrem toho dlhodobo uvažuje o vytvorení vlastnej kryptomeny, podobne ako JPMorgan Chase, ktorá v minulom roku uviedla na trh JPM Coin, jednu z prvých kryptomien pochádzajúcich od významnej banky.

Tieto faktory naznačujú, že celosvetová mienka o kryptomenách sa začína postupne obracať a okrem bežných malých investorov (medzi ktorých môžeš jednoducho patriť aj ty) im začína dôverovať aj zástup významných technologicko-finančných hráčov.

Vývoj kryptomien sa nezastaví

Navyše, tieto slová potvrdzuje tohtoročný prieskum spoločnosti Deloitte s názvom “From Promise to Reality.” Ten ukazuje, že rôzne organizácie zintenzívňujú svoje investície do technológie Blockchain a konštatuje, že kryptomeny si získavajú čoraz širšie uznanie.

Samozrejme, stále existujú spôsoby, ako rôznymi prekážkami vývoj kryptomien spomaliť. Nemožno ho však zastaviť.

Poďme si to teda zhrnúť. Prečo veriť kryptomenám? Predovšetkým z dvoch hlavných dôvodov – objem transakcií uskutočnených v kryptomenách medziročne rastie a hlavne viaceré popredné finančné inštitúcie pripisujú digitálnym menám čoraz väčší význam.

Chceš investovať do kryptomien? Vyskúšaj to s Fumbi!


Advertoriál pripravený v spolupráci so spoločnosťou Fumbi.

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame