Kryptománia pokračuje, Slováci investujú milióny: Kde získaš konzultáciu zadarmo a kde môžeš investovať bez rizika?

otvorený notebook

Bitcoinová horúčka prišla aj na Slovensko (Zdroj: Unsplash/austin-distel)

#Koľko investovali do kryptomien za rovnaké časové obdobie Česi a ako dnes vyzerá trh s kryptomenami na Slovensku? Predstavíme ti všetky seriózne firmy a jednotlivcov, ktorí sa kryptomenám venujú v našich končinách.

Bitcoinová horúčka

Za uplynulý štvrťrok sa na Slovensku predali kryptomeny za takmer 31 miliónov eur, čo predstavuje v porovnaní s minulým rokom až 30 %-ný nárast. Záujem Slovákov o kryptomeny pritom ťahal hlavne rastúci kurz bitcoinu, ale aj ďalších kryptomien.

Trh rástol aj v Českej republike, kde sa za prvý štvrťrok predali kryptomeny za takmer 89 miliónov eur. Medziročne ide o nárast 300 %. „Môžeme povedať, že Českú republiku na začiatku roka zachvátila bitcoinová horúčka, ktorá súvisela s prudkým nárastom jeho ceny až na dvojnásobok. Očakáva sa pritom, že tento rast by mohol ešte pokračovať. Ďalším dôvodom bolo obmedzenie iných investičných príležitostí, ako aj jednoduchý spôsob nakupovania bitcoinu,“ hovorí riaditeľ českej spoločnosti Bitstock Invest Martin Stránský. Jeho firma sa venuje predaju a nákupu bitcoinu v hotovosti či vo vlastnej sieti bitcoinmatov.

Počet prevádzok, v ktorých sa dá kryptomenami platiť, je na Slovensku relatívne nízky. Podľa coinmap.org u nás funguje vyše sto prevádzok s možnosťou platby bitcoinom výberu peňazí v bitcoinovom automate. Skvelou správou je, že ich počet stále pribúda.

Učebnica pre deti, konzultácie pre dospelých

Bitcoin lektor Dušan Matuška učí Slovákov, ako prakticky a bezpečne používať bitcoin a začať si v tejto kryptomene sporiť. Kryptomenám sa venuje už 4 roky, aktuálne s tímom chystá pre slovenské základné školy učebnicu Bitcoinové peniaze.

Aké ďalšie kryptomeny odporúča na dlhodobú investíciu? “Žiadne. Ak si chcete aspoň 10 rokov sporiť a odkladať si hodnotu na budúcnosť, odporúčam bitcoin. Máte s ním najväčšiu šancu uspieť,” hovorí kryptonadšenec. “Všetko ostatné považujem za ruletu. Rizikovosť ostatných projektov je v porovnaní s bitcoinom obrovská a väčšina z nich bude postupne odumierať. Niektoré skôr, iné neskôr. Ak si chcete staviť na budúcnosť peňazí, zvoľte si bitcoin.” Dušan okrem iného ponúka aj prvú 30-minútovú konzultáciu zdarma. V našom nedávnom rozhovore sa dočítaš viac.

S Fumbi investuješ bez rizika

Bezpečne môžeš do kryptomien investovať aj vďaka šikovným Slovákom zo spoločnosti Fumbi. Tá na základe unikátneho algoritmu kombinuje až 20 kryptomien, ktoré kopírujú aktuálny vývoj na trhu, a ktoré sú každý týždeň starostlivo obnovované. Vďaka tomuto riešeniu vieš investovať takmer bez rizika a s vkladom už od 50 €. Fumbi má už viac ako 20-tisíc spokojných klientov a stále rastie, pridať sa k nim môžeš už dnes aj ty.


Chystáš sa investovať aj ty? Napíš nám, aký spôsob si si vybral.

Zdroj: hashtag.sk, TS Bitstock Invest
Odporúčame