Chceš investovať do kryptomien, ale si opatrný? Máme pre teba zaujímavý tip

(Zdroj: AdobeStock)

#Kryptomeny sa v posledných rokoch tešia čoraz väčšej obľube nielen v zahraničí, ale aj na Slovensku. Vďaka spoločnostiam ako CRYPTON DIGITAL, SE je investovanie do nich veľmi jednoduché a predstavujú zaujímavú príležitosť zisku, ale ako to už pri investovaní býva, počítať treba aj s rizikom. Na druhej strane, zlato je synonymom bezpečnej investície, aj keď s potenciálne nižšími výnosmi. Rozmýšľaš, ktorú z týchto dvoch možností si vybrať? Máme pre teba zaujímavý tip!

Najobľúbenejší je stále bitcoin

Titul najznámejšej a zároveň aj najobchodovanejšej kryptomeny si, podľa očakávaní, stále drží bitcoin. Funguje od roku 2009, pričom spočiatku táto mena slúžila len ako alternatíva ku klasickým peňažným transakciám. V porovnaní s bežnými peniazmi, ktoré štáty môžu dotláčať, má zásadnú výhodu  jeho množstvo je konečné a nepresiahne 21 miliónov.

Postupne sa bitcoinom začalo zaoberať čoraz viac ľudí, ktorí si uvedomili jeho jedinečnosť. S narastajúcim záujmom o vlastníctvo tejto zaujímavej kryptomeny začala rásť aj jej trhová hodnota. Kým v apríli 2017 si jeden bitcoin kúpil za 1 118 eur, o päť rokov neskôr stál až 39 322 eur. V období najväčšieho rastu by si za jeden jediný zaplatil dokonca viac ako 56 000 eur!

Vývoj ceny bitcoinu za posledných 5 rokov v eurách

(Zdroj: Google Finance)

Zlato už aj na internete

Zlato je stovky rokov azda najznámejším uchovávateľom hodnoty peňazí a vyznačuje sa tým, že jeho cena kolíše menej ako v prípade akcií či kryptomien; a to i v súčasnosti. Práve preto doň investujú predovšetkým ľudia, ktorí nechcú veľmi riskovať. Aj zlato však môže poskytnúť zaujímavé zhodnotenie peňazí, keďže jeho hodnota dlhodobo postupne narastá. Napríklad v apríli 2017 by si za 1 kg zlata zaplatil okolo 36 000 eur, no o 5 rokov neskôr už rovnaká zlatá tehlička stojí takmer 58 000 eur. 

Ak ťa tento kov láka, nie je nič jednoduchšie – nemusíš mať doma ani trezor. Zaujímavým moderným riešením je PAX GOLD. Ide o kryptomenu, ktorá podľa pravidiel London Good Delivery predstavuje jednu trójsku uncu zlata, t. j. každý držiteľ tokenu PAX GOLD uchová hodnotu svojej investície stabilnejšie, naviazanú na hodnotu zlata.

Nová stratégia – spojenie zlata a bitcoinu

Lákajú ťa bezpečné investície so zlatom a vyššie výnosy kryptomien? Potom ťa zrejme zaujme nová investičná stratégia spoločnosti CRYPTON DIGITAL, SE. Nesie názov Crypto&Goldspája dva na prvý pohľad odlišné prístupy k investovaniu – dynamický a konzervatívny.

Portfólio Crypto & Gold tvorí z 50 % bitcoin a druhú polovicu zastupuje PAX GOLD, kryptomena krytá fyzickým zlatom. Vybalansovaná stratégia je vhodná práve na krízové obdobie. Zlato zabezpečuje stabilitu, bitcoin zas prispieva k rýchlejšiemu zhodnoteniu peňazí. „Ide skôr o konzervatívnejšiu stratégiu, ktorá je určená pre všetkých. Aj pre tých, ktorí ešte len spoznávajú možnosti nákupu kryptomien s cieľom možného zisku. Zvlášť však pre ľudí hľadajúcich nejaké spojenie s tradíciou,“ hovorí Milan Božik, spoluzakladateľ spoločnosti CRYPTON DIGITAL, SE.

Milan Božik.
Milan Božik. Zdroj: CRYPTON DIGITAL, SE

Správny čas na túto investíciu

Aby si dosiahol optimálne výsledky, je vhodné dodržať investičný horizont aspoň 3 – 5 rokov. Odborníci odporúčajú dbať aj na správne rozloženie investície v čase. „V CRYPTON DIGITAL, SE zastávame systém jednorazového nákupu a následného dokupovania v menších množstvách, najlepšie s mesačnou pravidelnosťou. Nemusí ísť o vysoké sumy, efekt sa dostaví po čase. Vždy však investujte iba takú sumu, akú si môžete dovoliť odložiť,“ radí Milan Božik a dodáva, že minimum pre nákup portfólia Crypto & Gold je na začiatku 1 000 eur.

Zaujala ťa táto stratégia a chcel by si ju vyskúšať? Teraz je ideálny čas, pretože bitcoin je momentálne o niečo lacnejší, a tak dostaneš za rovnakú sumu väčšie množstvo ako napríklad počas minulého októbra. Ak do tohto portfólia zainvestuješ do 30. 6. 2022, získaš navyše +5 % v PAX GOLD.

VIAC O STRATÉGII CRYPTO&GOLD

crypto gold, crypton digital

Advertoriál pripravený v spolupráci s CRYPTON DIGITAL, SE.

Zdroj: Hashtag.sk/Advertoriál
Odporúčame