KRIMI PRÍPADY Úbohé dieťa sa nedožilo ani prvých narodenín: Otrasné, čo dokázala jeho vlastná matka!

Žena zabila svoje 11 mesačné dieťa, darovala ho Bohu

Žena zabila svoje 11 mesačné dieťa, darovala ho Bohu (Zdroj: unsplash/ Joshua Eckstein)

#Na svete existuje mnoho rôznych náboženstiev, ktoré majú rôzne pravidlá a normy. Spojenie kontroverznej viery, fanatizmu a psychickej choroby môže mať niekedy fatálne následky. Podobne ako v tomto prípade. John a Dena Schlosserovi boli úplne bežná rodina, nikto nečakal, že sa u nich odohrá krvavá tragédia.

Začiatok krutého zločinu

V roku 2000 sa John a Dena Schlosserovi spolu so svojimi dvoma dcérami, 5-ročnou Brianou a 6-ročnou Celsy, prisťahovali do luxusnej štvrte Fort Worth v Texase. V tom čase John pracoval ako softvérový dizajnér, čo mu prinieslo dostatok finančných prostriedkov pre dobrý život.

Zakrátko bohužiaľ o túto prácu prišiel. Snažil sa zachrániť finančnú situáciu rodiny a živiť sa ako freelancer. Napriek tomu sa im nedarilo splácať hypotéku, a tak museli opustiť svoj dom.

V ťažkej životnej situácii sa od svojho suseda dopočuli o viere Water of Life (Voda života). Kvôli tomuto náboženstvu boli ochotní cestovať až 200km do mesta Plano aj s dvomi malými deťmi. Rodina Schlosserovcov sa neskôr presťahovala do mesta Plano, kde táto cirkev sídlila.

Voda života

Táto viera stále exituje. Jej hlavný predstaviteľ a pastor je veterinár Doyl Davidson. Ten o sebe tvrdí, že je prorok a dokáže sa rozprávať s Bohom. Jeho úlohou je chrániť mesto pred hriechom a ženským démonom Jezebel. Tento duch spôsobuje to, že ženy nemajú úctu k svojmu mužovi a spochybňujú jeho názory.

Davidsonovi zakázali kázne v televízii v roku 1999 nakoľko na jednej z nich vyhlásil, že obeť streľby na škole by nezomrela, keby mala viac viery. Pastor totižto tvrdí, že každý problém, fyzický či zdravotný, dokážeme vyriešiť modlitbou.

Duševná choroba

Keď mala Dena 8 rokov diagnostikovali jej hydrocefáliu. Je to ochorenie, pri ktorom sa hromadí v mozgu mozgomiechový mok. Deti trpiace touto chorobou môžu mať dokonca celoživotne poškodený mozog. Našťastie vďaka operáciám sa jej napriek vážnej diagnóze podarilo žiť normálny život a ochorenie zmierniť. Dokonca vyštudovala psychológiu. Nikdy sa tomu však nevenovala. Vzala si svojho muža Johna a starala sa o svoje dve dcéry Brianu a Celsy.

Vyštudovala psychológiu
Dena dokonca vyštudovala psychológiu (Zdroj: unsplash/MD Duran)

Obe tehotenstvá u nej však vyvolali popôrodnú psychózu. Ide o stav, ktorý sa prejavuje výpadkami pamäte či halucináciami. Trpí tým len 1 z 1000 matiek. Toto ochorenie je veľmi nebezpečné v prípade, že nevyhľadáš lekársku pomoc. Matka môže stratiť záujem o dieťa alebo sa oň prehnane starať.

3. dieťa a zmena situácie

Dena s Johnom po čase päť čakali ďalšie dieťa – Margaret. Aj pri tomto potomkovi sa u nej prejavila popôrodná psychóza. Tentokrát však odmietla lekársku pomoc. Verila, že jej pomôže iba modlitba. Kvôli chorobe mala žena pocit, že porodila dvojičky, avšak chlapček jej po pôrode zomrel.

Jej stav sa neustále zhoršoval až ju to priviedlo k pokusu o samovraždu. Vzala nožnice a podrezala si žily. Našťastie ju jej manžel našiel a obviazal jej rany. Vzhľadom k ich viere však nevyhľadali lekára. Napriek tomu sa z toho Dena podarilo dostať.

Popôrodná psychóza sa stupňovala

Dena pozerala rozprávku Ariel so svojou malou Margaret. Nadobudla pocit, že sa s ňou postavy rozprávajú, a tak sa dala na útek z domu. Malú dcérku tam nechala len s o päť rokov staršou sestrou. Našťastie ju zastavila polícia a umiestnili ju do psychiatrickej liečebne. Dene nasadili lieky, ktoré však jej viera nepovoľovala, a preto ich po návrate domov vysadila.

Zavraždila svoje dieťa no napriek tomu ju vyhlásili za nevinnú

Psychóza sa vrátila a začalo to byť ešte horšie. Týždeň pred vraždou Dena povedala manželovi, že chce svoje dieťa darovať farárovi, aby sa zaň vydal. Neskôr túžila svoje dieťa darovať Bohu. Napriek jej diagnózam to John, jej manžel, bral na ľahkú váhu. Vyústilo to až do ukrutnej vraždy.

Tento ohavný čin sa stal 22. 11. 2004. Dena si jeden biblický verš vyložila po svojom a vzala veľký mäsiarsky nôž. Bábätku ním amputovala obe ruky. Po tom chcela pokračovať na seba, avšak jej práve zavolal manžel John. Žena mu do telefónu oznámila, čo práve spravila.

John namiesto toho, aby privolal pomoc, zavolal pastorovi. Ten ho odporučil na jednu pani, ktorú muž skontaktoval. Až táto osoba privolala potrebnú pomoc. Dieťa to však napriek tomu neprežilo. Na súdnom procese žena povedala, že Boh chcel jej dieťa a kto je ona, aby odmietla jeho vôľu. Súd ženu nakoniec vyhlásil za nevinnú, keďže konala v stave nepríčetnosti. John podal návrh na rozvod a obe deti mu zverili do starostlivosti.

Zdroj: hashtag.sk, medium.com, dallasnews.com, wikipedia.org
Odporúčame