KRIMI PRÍPADY Už ako malý sa hral na popravu: Jeden z najhorších vrahov sveta zabíjal nevinné študentky a hlavy pochovával v záhrade

Edmund Kemper beštiálny vrah

Edmund Kemper patrí medzi najbrutálnejších vrahov na svete (Zdroj: freepik.com/toon35)

#Edmund Kemper je jedným z najznámejších vrahov v USA, no v našich končinách ho snáď najviac predstavil true-crime seriál Mindhunter, kde ho stvárnil Cameron Britton. Kemper má na svedomí desať ľudských životov, no udal sa sám. Vraždil predovšetkým stopárky, kvôli čomu dostal aj prezývku Co-ed killer. Zaujímavosťou je aj to, že údajne má IQ prevyšujúce hodnotu 140.

Spával v pivnici a lákali ho bizarné hry

Kemper je ukážkovým príkladom vraha, ktorý mal pohnuté detstvo a už od mlada vykazoval známky psychopatického správania. S otcom mal silný vzťah, no jeho rodičia sa rozviedli a Kemper ostal žiť s matkou, ktorá bola alkoholička a navyše u nej bola potvrdená hraničná porucha osobnosti. Svojho syna slovne napádala a ponižovala. Keďže sa bála, že by mohol znásilniť svoju staršiu sestru, zamykala ho do pivnice.

Už ako dieťa totiž Kemper zaživa pochovával zvieratá, zabíjal mačky a sestry nútil hrať desivé hry na plynovú komoru, elektrické kreslo alebo na to, že ho sestry odvádzajú na popravu. Okrem toho nachádzal sexuálne vzrušenie v odtŕhaní hláv bábikám. Keď mladý Kemper ušiel od matky za otcom a zistil, že má novú rodinu, odišiel žiť k starým rodičom na farmu, kde už ako pätnásťročný spáchal prvé dve vraždy.

O život pripravil vlastnú babičku aj dedka

Na farme u starých rodičov však Kemper nebol šťastný a tvrdil, že sa tam cítil ako vo väzení. Často sa s nimi dostával do konfliktov a po jednom z nich sa z Kempera stal vrah. Svoju starkú zastrelil dedovou zbraňou a aj na jeho príchod si počkal s pištoľou v ruke. Neskôr sa Kemper vyjadril, že starkú zabil len preto aby „vedel, aké je to zabiť svoju babičku“. Starého otca však usmrtil len preto, aby nezistil, že jeho manželka je mŕtva.

Po vražde zavolal matke a ku všetkému sa priznal, na základe čoho ho umiestnili do nemocnice Atascadero State Hospital, kde strávil necelých päť rokov. Počas pobytu v nemocnici sa skamarátil so svojím psychológom a asistoval mu. Kemperovi zistili paranoidnú schizofréniu a namerali mu IQ 136.

Ako sa z Kempera stal vrah stopárok

Keď bol Kemper z nemocnice prepustený, najprv sa snažil žiť normálny život a zamestnal sa ako vodič pre ministerstvo dopravy. Jazdiac naprieč Kaliforniou si všimol, že mnoho dievčat stopuje. Začal im tak zastavovať a zviezol ich. Ako sám potvrdil, najprv to bolo preto, aby mohol nadviazať priateľstvá a porozprávať sa s ľuďmi vo svojom veku.

Vyše sto dievčat zviezol bez toho, aby im akokoľvek ublížil. Neskôr však Kemper priznal, že vraždených myšlienok sa nikdy nezbavil. Keď sa ho opýtali, na čo myslel, keď videl pekné dievča, priznal: „Jedna moja stránka hovorila, wau, to je krásne dievča, chcel by som sa s ňou rozprávať a chodiť s ňou, zatiaľ čo druhá moja strana sa pýtala, ako by jej hlava vyzerala nastoknutá na palici.“

V roku 1972 sa predsa len k násiliu vrátil. Zastavil dvom osemnásťročným stopárkam, ktoré následne odviezol do lesa, aby ich znásilnil. Sám však potom tvrdil, že spanikáril a zabil obe dievčatá. Následne mŕtve telá naložil do nákladiaku a odviezol domov. Cestou ho dokonca zastavil policajt, no auto neskontroloval. Doma Kemper telá znásilnil, rozštvrtil, časti vložil do separátnych vriec a zbavil sa ich.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Edmund Kemper Stories (@edmundkemperstories)

Z policajtov si spravil kamarátov

Kemper takto zavraždil ďalšie štyri študentky, napríklad len 15-ročnú Aiko Koo, ktorá potrebovala odvoz na tanečnú, pretože zmeškala autobus, alebo Cindy Schallovú. Zvrátené zmýšľanie Kempera potvrdzuje aj to, že telo Cindy okrem znásilnenia (čo čakalo každé nebohé telo nevinných študentiek) rozštvrtil a hlavu zakopal na záhrade tak, aby tvár smerovala k izbe jeho matky. „Spravil som to preto, lebo vždy chcela, aby k nej ľudia vzhliadali,“ povedal Kemper neskôr na výsluchu.

Keď sa začali na rôznych miestach objavovať telá a vraždy sa začali vyšetrovať, Kemper chcel byť o krok pred vyšetrovateľmi. Preto si vyhliadol bar, do ktorého chodilo dosť policajtov. Pri pravidelných návštevách sa skamarátil s niekoľkými z nich. Policajti na Kemperovi nikdy nespozorovali nič zvláštne, a preto s ním zdieľali všetky novinky z vyšetrovania.

Udal sa sám, keď zabil vlastnú matku

Napriek tomu sa Kemper k zločinom priznal sám. Po vraždách šiestich študentiek sa Kemper zameral na svoju matku, ku ktorej sa po pobyte v nemocnici vrátil žiť. Ich vzťah sa však nezlepšil a neskôr svoje vraždy Kemper okomentoval: „Moje obete nepredstavovali to, čo bola moja matka, ale to, čo sa jej páčilo, po čom túžila, čo bolo pre ňu dôležité, a ja som to ničil.“

Svoju mamu Clarnell Strandberg Kemperovú zabil v noci 20. apríla 1973 na Veľký piatok tesárskym kladivom. Na hororovom mieste činu našli neskôr odrezanú a niekoľkokrát zneužitú hlavu nebohej pani Kemperovej s vybratými hlasivkami, ktoré dal jej syn do drvičky. Aby toho nebolo málo, hlavu použil vrah aj ako terč na šípky a neskôr povedal, že na odrezanú hlavu asi hodinu kričal.

Po brutálnom čine sa Kemper odviezol k matkinej najlepšej kamarátke Sally Hallettovej, ktorú uškrtil. Keď však počas cesty autom v rádiu nepočul žiadne správy o krutých vraždách, ktoré spáchal, zastavil sa pri telefónnej búdke a zavolal na políciu, kde sa k vraždám priznal. Policajt, ktorý mu zodvihol slúchadlo, však Kemperovi neveril a povedal mu, aby zavolal neskôr. To ho nahnevalo a zavolal ešte raz, tentokrát si však vypýtal k telefónu policajta, ktorého osobne poznal z baru a všetko mu povedal.

Doživotie bez možnosti odpustenia trestu

Kemper až do príchodu polície poslušne čakal, nechal sa zatknúť a pri výsluchu sa hrdo priznal aj k ostatným nechutným vraždám mladých stopárok. Hoci na súde argumentoval svojím psychickým stavom, bol odsúdený na doživotný trest bez možnosti jeho skrátenia. Aj za mrežami Kemper s potešením odpovedal na otázky novinárov a dokonca sa skutočne (ako je zobrazené aj v seriáli Mindhunter) stretol s agentmi FBI aby im porozprával o svojich činoch.

Tiež rozmýšľaš nad tým, prečo by sa Kemper dobrovoľne vzdal polícii? Novinári dostali odpoveď: „Nebolo to zo žiadneho fyzického, skutočného alebo emocionálneho dôvodu. Bola to len čistá strata času… Emocionálne som to už dlhšie nezvládal. Ku koncu som začal pociťovať hlúposť celej tej prekliatej veci a v bode blízko vyčerpania a kolapsu som si povedal, do čerta s tým, a vzdal som to.“

Zdroj: allthatisinteresting.com, wikipedia.org, hashtag.sk
Odporúčame