Malý ostrov ponúka jedinečnú príležitosť! Môžeš sa stať jeho kráľom, má to však háčik

Ostrov ponúka jedinečnú príležitosť! Môžeš sa stať kráľom.

Ostrov ponúka jedinečnú príležitosť! Môžeš sa stať kráľom. (Zdroj: Unsplash.com/Sen Lee)

#Kto si už niekedy nepovedal, že by chcel byť kráľom z histórie. Nerobiť nič a mať pod sebou svojich poddaných. Hoci v súčastnosti si už pod pojmom kráľ a kráľovná predstavíme niečo iné, mnohí by sa ním chceli stať. Teraz to však nemusí byť len sen. Má to však háčik.

Maličký ostrov Piel Island totiž hľadá svojho „kráľa“. Hoci sa môže zdať, že ide o prácu snov, opak je pravdou. Na to, aby si sa stal prevádzkovateľom ostrova, musíš mať poriadnu dávku trpezlivosti. Ide totiž o takmer pustý ostrov, na ktorom budeš prevádzkovať miestnu krčmu.

Pozor však, turistov sa tu moc nedočkáš. Nachádzajú sa tu totiž ojedinele, keď sa konajú bujaré narodeninové oslavy alebo keď ostávajú kempovať. Avšak práve ty budeš mať danú krčmu, kde pijú, na starosti. Nejde totiž o zámok v pravom slova zmysle. Hoci sa na ostrove skutočne nachádza hrad. Teba ako nového prenajímateľa krčmy a správcu ostrova, budú korunovať tým, že na teba vylejú niekoľko litrov piva.

Ako sme však už spomínali, tento ostrov nie je pre každého. Preč z ostrova sa totiž môžeš dostať iba trajektom, ktorý premáva len od apríla do septembra. Ani počasie na tomto ostrove nie je práve najpriaznivejšie a k tomu všetkému, ešte aj žijete na samote.

Počasie na tomto ostrove nie je práve najpriaznivejšie.
Počasie na tomto ostrove nie je práve najpriaznivejšie. (Zdroj: Unsplash.com/
Fabio Jock)

Avšak prilákať ťa môže rozmanitá príroda. Môžeš tam pozorovať vtáky či tulene. Večer tam dokonca je prekrásny západ slnka. Chcel by si sa stať „kráľom“ takéhoto ostrova?

Zdroj: hashtag.sk, theguardian.com
Odporúčame