Ženy, toto sú krajiny, v ktorých je pre nás dovolenka skutočne nebezpečná

Trojica žien na pobreží

Dovolenka pre ženy môže byť skutočne nebezpečná (Zdroj: Unsplash/ Becca Tapert)

#Babská jazda je jednoducho duševný očistec pre každú z nás. Vypadnúť z bežného sveta problémov a podeliť sa o svoje pocity s najlepšou kamoškou, ktorá pochopí situáciu tak dobre, ako by tam stála rovno za tebou. Úplný ideál je dopriať si takýto oddych na spoločnej dovolenke, ktorá trvá niekoľko dní.


Mladé autorky otvorene a bez servítky o ženskom tele: Vzdelávajú ženy, ale aj zvedavých mužov!


Ak niečo podobné zvažuješ aj ty, rozhodne by ste si mali sadnúť a dobre premyslieť celý plán cesty. Nejde len o výber skvelých reštaurácií a diskoték. Nanešťastie žijeme stále vo svete, kedy si ženy jednoducho nemôžu dovoliť ten istý komfort ako muži. Určité krajiny sú pre ženy naozaj nebezpečné a nie je najlepší nápad navštíviť ich bez sprievodu opačného pohlavia.

Žena v mori.
Ženy by vo vybraných krajinách nemali byť osamote (Zdroj: Unsplash/Shot by Cerqueira)

Spoločnosť Asher&Lyric sa rozhodla vytvoriť zoznam krajín podľa stupňa hrozby, ktorý pre ženy predstavuje. Zoznam je zostavený z 50 najnavštevovanejších turistických destinácií. Hodnotené boli viaceré ukazovatele, ako napríklad či je bezpečná prechádzka v noci, rodová nerovnosť alebo celková diskriminácia žien, ktorá je legálna.


Kniha s poriadne drzým názvom už zmenila život mnohým: Budeš jedným z nich?


Žena pred Víťazným oblúkom v Barcelone.
Najbezpečnejšou krajinou je Španielsko (Zdroj: Unsplash/ Toa Heftiba )

Každej z krajín bol následne priradený počet bodov (čím vyššie číslo, tým horšie). Najbezpečnejšou krajinou je Španielsko, no rovnako aj Chorvátsko, Poľsko či Anglicko. Medzi najnebezpečnejšie krajiny patrí Južná Afrika, Brazília a dokonca aj Rusko.

My len dodáme, že Slovensko nepatrilo ku krajinám, ktoré boli hodnotené, no vzhľadom na umiestnenie Poľska či Česka si dovolíme tvrdiť, že by sme boli v prvej 20-tke. Kompletný zoznam krajín nájdeš tu. Vybrala by si sa na cestu do niektorých zo zle hodnotených krajín, alebo uprednostňuješ bezpečnosť? Daj nám vedieť v komentároch.

Zdroj: asherfergusson.com
Odporúčame