Košický raper Jiggydab: Skladbu BBA som písal ako ódu na veľký zadok mojej frajerky

Jiggydab

Jiggydab a jeho novinka BBA (Zdroj: IG/@jiggydab)

#Jiggydab je košický interpret, skejter, umelec a zakladateľ kolektívu Mill creative. V týchto dňoch sa pripomína poslucháčom skrz nový singel „BBA“ (Big Bubble Ass).

Jiggydab
Jiggydab (Zdroj: IG/@jiggydab)

Jeho debutový album „Camino“ z roku 2020 odštartoval jeho hudobnú cestu, na ktorej vydal už aj niekoľko singlov či EP s názvom „VBSZ“ (V Bolesti Skrývam Zlato). Jeho tvorba je rôznorodá žánrovo aj tematicky. Tak ako album Camino pre Jiggyho predstavuje cestu životom, jeho tvorba ako celok je skôr mozaikou tém, ktorým sa Jiggydab venuje. Od skejtovania a nočného mestského života po city a emócie.

Jiggydab nám priblížil kontext vzniku najnovšej skladby nasledovne: ,,BBA som písal ako ódu na veľký zadok mojej frajerky. Keďže študujem externe, tak hektický lifestyle sa odzrkadlil aj v texte, kde opisujem cesty, záľubu k hodinkám a portskému vínu.“

Z tvorby za zmienku určite stojí napríklad Jiggydabov debutový album „Camino“, kde sa objavujú aj Similivinlife, Dannymarr, či bratislavský fenomén Vampire399. O rok neskôr vydala skupina Faux Paux veľmi dobre hodnotený album „Tri stĺpy v rade, ale vidíš iba jeden – Kapitola II.“, kde na skladbe „Class“ takisto featuje mladý košičan Similivinlife. Do tretice nemôžeme nespomenúť úspešný singel „Duch“ zo spoločnej tvorby skupiny Leon records. 

Myšlienka zjednotiť kultúru mesta pod jednu strechu sa začala realizovať práve na popud Jiggydaba. Mill creative od svojho vzniku v roku 2020 už stihol zanechať výraznú stopu na hudobnej mape Slovenska. Pod jednou strechou tvorí hudbu Jiggydab spolu so skupinami Faux Paux a Leon records. Tieto zoskupenia okrem tvorby spolu aj vystupujú, ich spoločná „Mill show“ je akousi výkladnou skriňou kultúry košických ulíc.

Po vyše dvoch rokoch existencie Mill creative môžeme konštatovať, že Jiggydabova filozofia spájania umelcov určite prináša svoje ovocie. Najmä na východe Slovenska, kde prevláda silný odliv ľudí na západ, je veľmi dôležitá prítomnosť takýchto cieľavedomých umelcov. Kým kedysi bol prístup ku špičkovým priestorom pre tvorbu umenia luxusom, dnes máme v Košiciach takéto miesto slúžiace mnohým mladým talentom, ktorí sa vedia plnohodnotne rozvíjať.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Na toto čakal celý videoherný svet: Prichádza nová generácia, toto bude nové GTA VI
Jiggydab (Zdroj: IG/@jiggydab)

Singel „BBA“ je len ochutnávkou toho, čo môžeme od Jiggydaba v najbližšej dobe čakať. Ďalšia tvorba je na ceste, nové skladby a spolupráce môžeme čakať v najbližších mesiacoch. Presne 03.11. vystúpi Jiggydab spolu s LucaBrassi10x a Shimmim na druhej edícii akcie Mill Night, tento krát v Humennom v Aréna Event space. Ide o podujatie, ktoré prinesie na východ Slovenska pravú pouličnú kultúru, kvalitných interpretov a prísny rap.

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame