Zabudni na klasiku, kooperatívne hry ti prinesú ešte viac zábavy: Pokús sa s kamarátmi vyhrať nad spoločným súperom

Zabudni na klasiku, kooperatívne hry ti prinesú viac zábavy.

Zabudni na klasiku, kooperatívne hry ti prinesú viac zábavy. (Zdroj: Unsplash.com/ Jaciel Melnik)

#Tvorcovia hier vymýšľajú čoraz rafinovanejšie a zaujímavejšie hry. Žolík, človeče nehnevaj sa či sedma sú síce staré klasiky, avšak objavovanie nových zaujímavých hier je tiež zážitkom. Čoraz populárnejšie sú napríklad kooperatívne hry, kedy všetci hráči bojujú spoločne proti hre.

Zabudni na súperenia proti svojim kamarátom. V kooperatívnej hre sa spolu so svojimi kamarátmi pokúsite poraziť spoločného nepriateľa a tým je samotná hra. Hoci to môže znieť jednoducho, opak je pravdou. Hra vám vašu výhru určite nezľahčí. My pre teba máme pár typov na takúto hru.

1 The Mind

Je to jednoduchá kooperatívne hra, ktorá je vhodná pre všetkých začiatočníkov. Hráčom je v prvom kole rozdaná jedna karta, každé kolo sa však počet kariet navyšuje. Tieto karty sa majú hráči pokúsiť zoradiť od najmenšieho po najväčší. Medzi sebou však nemôžu komunikovať inak ako zrakom a taktiež si nemôžu posúvať signály o číslach, ktoré majú. Ak jeden hráč vyhodí kartu, ale ostatní majú nižšiu ako jeho, hra im zoberie jeden život. Podarí sa vám zdolať hru a vyhrať každé kolo?

2. Odysea spoločne k deviatej planéte

Tu ide už o náročnejšiu kooperatívnu hru, pri ktorej musíte plniť rôzne úlohy. V každom kole máte inú úlohu a vy musíte spoločne vyhrať a zdolať túto misiu. Každý hráč pred seba vykladá karty rôznej farby. Karta s najväčším číslom v rovnakej farbe vyhráva celé kolo. Pozor však na to, aby ste porazili hru, musíte pomáhať aj svojim kamarátom podľa toho, kto danú úlohu dostane.

3. Pandemic

Ide o jednu z najlepších kooperatívnych hier. Spoločne sa celý tím zmení na vedcov a spoločne podľa ich zvláštnych schopností sa snažia spoločnými silami zastaviť šírenie choroby. V tejto hre cestujete po svete a ničíte zárodky epidémie. Rovnako tak staviate výskumné stanice a nachádzajte lieky. Existuje však množstvo verzií tejto hry a v každej bojuješ proti niečomu inému.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame