Kontroverzné Majstrovstvá sveta vo futbale v Katare: Známa speváčka na nich určite nevystúpi

Kontroverzné Majstrovstvá sveta vo futbale v Katare: Známa speváčka na nich určite nevystúpi(Zdroj: Unsplash.com/ Fauzan Saari)

#Majstrovstvá sveta vo futbale 2022 v Katare sú teraz častejšie skloňované. Katar si tak možno svoje šance na ďalšie hostenie úplne zničil. Označujú to ako nezmysel, ktorý sa nepozerá na ľudské práva a ani na prostredie športu.

Katar sa v roku 2017 zaviazal spoločnosti napraviť niekoľko svojich chýb. Medzi sľubmi bola aj ochrana miezd, inšpekcia práce, bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci. Zabrániť taktiež mali nútenej práci robotníkov preto, že krajina bola ešte pred majstrovstvami kritizovaná za jej zaobchádzanie s migrantami. Pri výstavbe turnaja údajne prišlo o život vyše 6 500 pracovníkov. Informoval o tom portál aj Theguardian.com. 

Výskumníčka, ktorá sa venovala tejto správe pripomína fanúšikom, že pri návšteve majstrovstiev, by mali myslieť na miesta, na ktorých sedia. Pracovníci na nich robili v podmienkách, ktoré pripomínajú moderné otroctvo. Informuje o tom portál Ladbible.com. 

Na majstrovstvách sa riešil aj hudobný spievod. Nové fámy vraveli aj o tom, že hlavnou hviezdou večera by mala byť Dua Lipa. Tá sa však na svojom Instagrame vyjadrila, že špekulácie o jej vystúpení v Katare sú len špekulácie. ,,Budem na diaľku povzbudzovať Anglicko a teším sa na návštevu Kataru, keď splní všetky prísľuby ľudských práv, ktoré dal, keď získal právo usporiadať majstrovstvá sveta.“ podotkla Dua a naznačila, že v Katare ju fanúšikovia tak skoro určite neuvidia. Speváčka je momentálne v Austrálii v rámci svojho turné Future Nostalgia.

Katar čelí aj migrantskému problému, no tiež je diskriminačný voči queer ľuďom. Presnejšie aj celej LGBTQ+ komunite. V krajine od roku 2004 ti podľa zákona hrozí väzenie za to, že tvoríš pár s rovnakým pohlavím. Fanúšíkovia LGBTQ+ komunity sú vítaní, no na verejnosti by nemali znehodnocovať ich národnú kultúru.

Jedno je isté. Majstrovstvá sveta vo futbale 2022 si nepozrieš na veľkoplošnej obrazovke vo francúzských mestách ako Marseille, Bordeaux, Štrasburg, Reims a Paríž. Týmto vyjadria svoj nesúhlas s podmienkami, ktoré Katar vytvoril. A rozhodne neuvidíš ani speváčku, Duu Lipu.


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame