“Kto nemá lístky na bratislavský koncert, má problém!” odkazuje Mr. LORDI

Kto nemá lístky na bratislavský koncert, má problém! (Zdroj: Lordi Music Agency)

LORDI, fínsky fenomén a víťazi Eurovízie z roku 2006, sa vracajú do Bratislavy. Pri príležitosti vydania box-setu “Lordiversity”, ktorý vyšiel v novembri 2021 si naplánovali celosvetové turné. Zastávka v našom hlavnom meste vyšla na 15. 10. 2022 a všetko sa odohrá už tradične v klube MMC. Pozrite si videopozvánku od samotného Mr. LORDIHO. 

LORDI boli vždy stelesneným bizarných nápadov a inak tomu nie je ani v prípade novinky “Lordiversity”. Tento box-set pozostáva zo siedmych plnohodnotných dlhohrajúcich albumov a ich vydaním v jeden deň sa kapela zapísala do histórie ako prvá, ktorej sa niečo také podarilo. 

Podľa slov kapelníka Mr. Lordiho sa pre tento krok rozhodli v čase, keď z dôvodu celosvetovej pandémie museli prerušiť turné k albumu “Killection”, ktorý je fiktívnou výberovkou z dovtedy neexistujúceho katalógu kapely a ide o hudbu ovplyvnenú obdobím od 70. do 90. rokov. No a Lordiversity je práve ten neexistujúci katalóg – sedem albumov, každý ovplyvnený niečím iným a nahraný na autentické nástroje a techniku príslušného obdobia a každý so svojim fiktívnym dátumom vydania (1975, 1979, 1981, 1984, 1989, 1991 a 1995).  

(Zdroj: Lordi Music Agency)

“Skelectric Dinosaur” je inšpirovaný začiatkami KISS alebo Alica Coopera, “Superflytrap” zaznamenáva éru disco kráľov Bee Gees a Boney M, “The Masterbeast from the Moon” je najprogresívnejším z tohto septeta a cítiť na ňom vplyv Rush a Pink Floyd, “Abusement Park” je o klasickom heavy metale, aký hrával na začiatku 80. rokov napríklad Twisted Sister alebo W.A.S.P, “Humanimals” zase o osemdesiatkovom hard rocku, ktorý preslávil Bon Jovi, na “Abracadaver” sa pritvrdí, dominuje thrashový štýl Pantery a na záver je tu “Spooky Sextravaganza Spectacular” – komplet elektronicko-industriálna hudba.  

Kapela si tvorbu a nahrávanie nového materiálu nesmierne užívala a túto atmosféru by radi preniesli aj na koncertné pódiá, aby ju mohli sprostredkovať fanúšikom. Tí sa môžu tešiť naozaj na nevšednú show ako je koniec koncov pri LORDI zvykom, ale tentokrát bude obohatená aj o naozaj pestrý setlist. 

Vstupenky na bratislavský koncert kúpite exkluzívne v sieti Predpredaj.sk. 

FB event: https://www.facebook.com/events/467063385203663 

Zdroj: Tlačová správa/Tomáš Danišovič
Odporúčame