Komu fandiť na futbalových majstrovstvách bez Slovákov? Vybrali sme pre vás 5 tímov

futbalový štadión

Určite si počul o luxusnom živote futbalových hviezd, kto by taký nechcel?(Zdroj: Unsplash)

#Najbližšie týždne bude svet, a to nielen ten športový, žiť majstrovstvami sveta vo futbale. Tie sa uskutočnia v Rusku a to bez účasti Slovákov, ktorí neprešli kvalifikáciou. Komu teda fandiť?

Slovenský tím nemáme a držať palcom Španielom, Brazílii či Francúzsku je tak trochu nuda. Možno budú hrať najlepšie a najkrajšie, no namiesto nich sme pre vás vybrali niekoľko zaujímavých tímov, ktoré nie sú favoritmi na zisk titulu.

Island

Ostrovná krajina s 350-tisícmi obyvateľov potvrdila, že ich postup na posledné Euro a následný úspech, keď dokonca vyradili v osemfinále Angličanov, nebola jednorázovou záležitosťou. Island je najmenšou krajinou, ktorá sa v histórii prebojovala na MS a práve tento príbeh im dáva ďalšie plusové body, prečo by sme im mali fandiť. Nehovoriac o tom, že reprezentujú krásny ostrov, ktorý je zázrakom prírody.

Poľsko

Poliaci možno nie sú „exotikou“ ako Island, no čisto z geografického pohľadu sú našimi jedinými susedmi, ktorí sa prebojovali na MS. Navyše, majú elitného kanoniera v podobe Roberta Lewandowského, na ktorého góly je radosť sa pozerať, a tiež výbornú generáciu hráčov v poli. Poliaci nedosiahli žiadny futbalový úspech od osemdesiatych rokov a väčšinou sa na MS ani nezvykli kvalifikovať. No je to veľká krajina hladná po úspechu.

Nigéria

Nigéria mala svoju zlatú generáciu v polovici 90. rokov, keď šokovala Brazíliu a Argentínu na olympijských hrách v Atlante a získala zlato. Odvtedy sa čakalo, či niekedy zopakuje svoj úspech aj na MS. Najďalej došla do osemfinále. No tento rok ešte pred štartom MS v niečom vyhrala – väčšina webov vybrala ich dres za najkrajší na tohtoročnom šampionáte.

https://www.instagram.com/p/Bji08CJnFLl/?taken-by=ng_supereagles

Panama

Tri milióny obyvateľov, poloha medzi Strednou a Južnou Amerikou a futbalové nadšenie, ktoré vyústilo do osláv v uliciach a vyhlásenia štátneho sviatku po postupe na MS. Panama vyradila v kvalifikácii Američanov a hoci sa od nej na šampionáte nič neočakáva, ich príbeh je dostatočne pútavý na to, aby bola Islandom týchto MS.

Peru

Južná Amerika býva na MS samozrejme silná, veď ju zastupuje napríklad Brazília či Argentína. No v podstate ktorýkoľvek tím z tejto oblasti dokáže prekvapiť. Jedným z nich je aj Peru, ktorý má tiež pekné dresy (čo je vždy veľký bonus) a na MS sa vracia po dlhých 36 rokoch. Zároveň je to posledný národ, ktorý sa kvalifikoval na aktuálne MS, keď vyradil Nový Zéland. A snaha zatieniť slávnejšie tímy z kontinentu bude silná.

https://www.instagram.com/p/BbDCVMLArDe/?tagged=perufutbol

Odporúčame