Poznáš benefity kokosovej vody? Prospieva mnohým veciam, a na leto si ju zamiluješ!

Ak teda túžiš po krásnej a zdravej pokožke, začni piť kokosovú vodu pravidelne (Zdroj: Freepik/jcomp)

#Kokosová voda už dávno nie je nedostupným tovarom. Nájdeš ju ako aj v potravinách vo forme drinku, tak aj ako zložku rôznej pleťovej či telovej kozmetiky. Dokáže byť veľkým pomocníkom aj pri niektorých zdravotných problémoch, no hlavným benefitom je, že spevňuje, hydratuje a vyživuje pokožku. A to sa hodí nielen v lete!

Kokosový zázrak

Kokosová voda je univerzálnou pomocníčkou, ktorú (pokiaľ si ešte neskúsil) musíš jednoznačne otestovať! Jej pitím si spevníš kosti, ale aj zlepšíš trávenie či dokonca „vyliečiš“ opicu!

Jej blahodarné účinky môžeš aplikovať aj do svojej skincare rutiny – na trhu sú už desiatky (ak nie aj stovky) produktov, ktoré obsahujú kokosovú vodu alebo si ju môžeš zadovážiť v čistom koncentráte v spreji, podobne ako termálnu či ružovú vodu.

Účinky na pokožku

Ak nenájdeš vhodný kozmetický produkt, nezúfaj. Na starostlivosť o pleť a pokožku sa dá použiť aj 100 percentná kokosová voda určená na konzumáciu. Ide predsa o 100 percentný produkt, nie je čo pokaziť!

Kokosová voda obsahuje mnohé telu prospešné látky, napríklad cukry, vitamíny, minerály, rastlinné hormóny a aminokyseliny, vďaka ktorým dokáže bojovať s mnohými problémami, akými je napríklad aj podráždenie kože (mechanicky, slnkom, alergiou…).

Unikátne zloženie

Prírodnou formou si dokážeš svoju pokožku hydratovať, dodať jej potrebné živiny, a dokonca pomáha aj ako prevencia pred starnutím pokožky, ktorá napríklad vystavovaním slnečnému žiareniu starne omnoho rýchlejšie. A to aj v prípade, že máš pocit, že si na starnutie mladý!

Ak začneš tento nápoj konzumovať pravidelne, môžeš zabrániť oxidačnému poškodeniu tela, ochrániť si pleť pred UV žiarením, podporiť si tvorbu kolagénu v tele (ktorý je okrem iného zodpovedný aj za rast vlasov) či spevniť si pokožku.

Môže za to vysoká koncentrácia vitamínu C a kyseliny lautovej, ktorá sa okrem iného používa aj na liečbu rán a jaziev v medicíne.

Výživa zvnútra aj zvonka

Ak teda túžiš po krásnej a zdravej pokožke, začni piť kokosovú vodu pravidelne. Ak ti nechutí osamote, pridaj si ju do obľúbeného nápoja či jedla.

Využiť ju môžeš aj ako súčasť domácej masky na tvár či vlasy (pokojne ju zmiešaj napríklad s medom a aloe vera, uvidíš tie hydratačné účinky), ale aj ako toner na výživu pleti.

 

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame