Dostane malých aj veľkých: Malá knižka, ktorú by si mal prečítať každý aspoň raz za život

S príbehom a jeho hrdinami sa stotožní každý čitateľ (Zdroj: Freepik/freepik)

#Aj keď máš pocit, že si na rozprávkové knižky príliš starý, po tejto klasike by si mal rozhodne siahnuť. Milujú ju malí aj veľkí, starí či mladí – jednoducho všetci. Ide o najtradičnejšiu klasiku, ktorú ukrýva takmer každá domáca knižnica. Vycestuj na potulky s Malým princom aj ty!  

Niet väčšej klasiky

Francúzsky spisovateľ Antoine de Saint-Exupéry v čase písania Malého princa pravdepodobne ani len netušil, aké úspešné dielo mu vzniká pod rukami. Významné dielo svetovej literatúry čítajú mamičky svojim malým deťom, ale taktiež je na mnohých školách povinnou jazdou a mnoho maturantov sa poteší, ak si tento príbeh vytiahne pri odpovedi.

Isté je ale jedno – nezvyčajný príbeh chytí za srdce každého. Ak si túto nestarnúcu rozprávku spájaš s detstvom, kedy ti ju rodičia čítali pred spaním, daj príbehu ešte jednu šancu. Z vlastnej skúsenosti ti odporúčame, aby si si knižku prečítal aj v dospelosti – môže sa totiž stať, že niektoré súvislosti príbehu ti ešte len teraz začnú dávať zmysel. A v tom je to čaro!

Viaceré stránky

S príbehom a jeho hrdinami sa stotožní každý čitateľ. Okrem autorovho alter ega, ktorým je rozprávač, tu vystupujú mnohé iné postavy, ktoré ponúkajú čitateľom doslova zrkadlo. Aj bez toho, aby si si to uvedomoval, sa časom v niektorej z nich nájdeš.

Samotný príbeh ťa vtiahne raz-dva. Je jedinečný, ľahko sa číta a zároveň ti dáva dôvod sa zamyslieť. Za naoko nevinnou rozprávkou sa môže ukrývať tvrdá kritika vtedajšej spoločnosti a poukazovanie na nečistú morálku. To, ako príbeh Saint-Exupéry myslel, sa už asi nikdy nedozvieš…

Ak máš chuť na túto klasiku, zakúpiť si ju môžeš TU!

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Dávka romantiky bez hraníc: Príbeh o tom, že skutočná láska môže byť netypická

Z recenzií čitateľov vyberáme

„Malý princ“ je dielo, ktoré ma úplne nadchlo svojou jedinečnou jednoduchosťou a hlbokou filozofiou. Každá stránka tejto knihy je ako skvostný kúsok umeleckého diela, ktorý ožíva slovami. Autor Antoine de Saint-Exupéry sa dokonale vie vyjadriť prostredníctvom jednoduchých príbehov a metafor, ktoré nás učia o hodnotách priateľstva, lásky a dôležitosti sledovania našich sŕdc. Jeho príbeh o malom princovi, ktorý cestuje medzi rôznymi planétami a spoznáva rôzne postavy, je prekvapivo hlboký a povzbudzuje nás k zamysleniu sa nad vlastným životom. Malý princ nám pripomína, že skutočná krása a hodnota sú často ukryté pod povrchom a že najdôležitejšie veci v živote sú neviditeľné pre oči. Táto kniha je pokladom pre každého, kto túži po kráse jednoduchosti a múdrosti. (Nela Špesová, overená zákazníčka Martinus.sk)

 Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, Martinus.sk
Odporúčame