Veľká príručka pre milovníkov Harryho Pottera, ktorú musíš mať: Učaruje aj tebe Čarodejnícky almanach?

Zoznám sa s fantastickou knižnou novinkou, ktorá ťa prenesie do sveta čarodejníkov (Zdroj: Freepik/bilahata)

#Do rodinky kníh o malom čarodejníkovi pribudol ďalší skvost. Túto knihu jednoducho musíš mať, najmä ak si zarytý „potterhead“. Určite ti neunikla fantastická knižná novinka, ktorá zaujme každého. Čarodejnícky almanach je prvou oficiálnou príručkou malých aj veľkých čarodejníkov, z pera J. K. Rowlingovej. Dostane aj teba?

Unikátny sprievodca

Zoznám sa s fantastickou knižnou novinkou, ktorá ťa prenesie do sveta čarodejníkov. Vo víre kúziel sa spolu so známymi postavami zo ságy prenesieš do čarodejníckeho mikrosveta, v ktorom sa chce ocitnúť každý skalný fanúšik Harryho Pottera.

Je jedno či si tím Chrabromil alebo Slizolín – knižka je určená pre každú vekovú kategóriu bez ohľadu na vek či príslušnosť čarodejníckej fakulty. Odhaľ tajomstvá príbehu a Rokfortskej školy, ktoré musia poznať všetci vyznávači mágie a kúziel.

Zaujímavosti z Rokfortu

Príbeh ťa okamžite vtiahne do čarodejníckeho sveta. Prostredníctvom mapy, zoznamov, tabuliek a zaklínadiel sa z teba stane pravý čarodejník. Dozvieš sa zákulisné info, ktoré zodpovie na každú otázku všetkých fanúšikov. A že tých otázok určite nie je málo…

Zaujímalo ťa niekedy, koľko majú príchutí fazuľky každej chuti, aké sú najpoužívanejšie prísady používané do elixírov, ako sa vyrábajú prútiky,  či to, koľkými spôsobmi sa dá cestovať v čarovnom svete? Toto všetko (a omnoho viac) ti matka ságy, J. K. Rowling, odpovie!

Pravý čarodejník si knižku kúpi TU!

Z recenzií čitateľov vyberáme

„Musím začať tým aká je kniha nádherná. Obsahuje ilustrácie 7 ilustrátorov. Každý ma svoj osobitý štýl a tak vás čaká rozmanitosť na ktorú sa nebudete vedieť vynadívať. 

To, že ma Rowlingová neskutočnú predstavivosť vie asi každý kto čítal alebo videl Harryho Pottera.

Dať však dokopy takúto zaujímavosťami nabitú príučku tohto sveta je nádhera a zaslúžila by si ju každá fantasy.

 

 

Nečakajte však detailný opis fungovania. Ide skôr o výcuc zaujímavostí o postavách, čarodejníckych pomôckach, fantastických zvierat a pod. Nájdete tu mapu rozloženia ministerstva, nemocnice ale aj Rokfortu.

Texty sú väčšinou citáty z kníh, ktoré nejako súvisia s danými ilustráciami na stránkach.

 

 

Napriek tomu sa tu dá dozvedieť pomerne dosť nových zaujímavostí. U tejto knihy sa mi ťažko hľadajú slová, pretože si ju musíte zažiť aby ste pochopili. Ja som ju obdivne čítala týždeň a každý deň som sa tešila na krásy, ktoré mi ukáže.“ (Nikola Žiaková, zákazníčka Martinus.sk)

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, Martinus.sk
Odporúčame