Miluješ knihy? Dojímavý príbeh Starec a more príbehov je pre teba ako stvorený!

Zbierka kníh Starec a more príbehov

Dojímavý príbeh Starec a more príbehov pre milovníkov kníh (Zdroj: Unsplash/Tom Hermans)

#Starý kníhkupec Carl už niekoľko desaťročí dennodenne kráča mestom s ruksakom na chrbte, aby doručil knihy ich budúcim majiteľom. Za tie roky neodmysliteľne patrí ku koloritu mesta, ľudia ho spoznávajú, no zároveň zostáva pre nich neviditeľný. Carlovi to vyhovuje, netúži po zmenách či prekvapeniach. Žije vo vlastnej bubline, kde sa reálny svet prelína s literárnym a skutoční ľudia s románovými postavami. Zmyslom jeho života sú každodenné roznášky a stretnutia so zákazníkmi.
Jedného dňa vtrhne do jeho pokojného života uragán v podobe prostorekej deväťročnej Saše. Ich vzájomné rozhovory sú konfrontáciou dvoch odlišných pohľadov na život a vyústia do mnohých úsmevných situácií.

Starec a more príbehov je oslavou zázračnej schopnosti kníh spájať ľudí. Knižka v sebe skrýva viacero pohľadov, predovšetkým však láskavý a úsmevný príbeh čudáckeho dôchodcu a neposednej zvedavej školáčky. Čitateľ však objaví aj mnoho odkazov na iné známe či menej známe knižné tituly. Ak ich dokáže „prečítať“, odmenou mu budú hlbšie vrstvy a významy textu. Láskavá a múdra kniha rozveselí, dojme a poteší mladých i starších čitateľov. Určite sa k nej budú s radosťou vracať.

Carsten Henn – Starec a more príbehov
Vydavateľstvo: Tatran
Počet strán: 232
Rok vydania: 2021
Žáner: Spoločenská beletria
Odporúčaná cena: 12,26 eur.

Kúp si túto knihu na Martinus.sk!

Kniha Starec a more príbehov
Kniha Starec a more príbehov je dojímavá (Zdroj: Martinus)
Zdroj: Martinus
Odporúčame