Pútavý príbeh zo stredovekého Slovenska plný vášne: Ako skončil osud panny z Liptova?

stredoveký vchod do hradu

Kniha Ohrdnuté srdce je príbehom zo stredovekého Slovenska (Zdroj: Unsplash/Dave Herring)

#Po fantazijnom románe Princezná z Izmiru sa prvá dáma slovenskej historickej romance Jana Pronská znovu vrátila k obľúbenému žánru, aby svojim verným i novým čitateľom ponúkla ďalší pútavý príbeh odohrávajúci sa na stredovekom Slovensku, plný vášní, nenávisti a lásky.

Pannu Johanku z Liptova, poslednú dedičku pevnosti Hrádok, v útlej mladosti zasnúbili s Radovanom Balašom, zhýralým vnukom mocného uhorského magnáta Donča. Mládenec si to však tesne pred sobášom rozmyslel a mladučkou nevestou pohrdol. Starý otec ho za to vydedil a vyhnal z rodinného sídla na Pustom hrade. Johanka sa odvtedy musela životom pretĺkať sama. Robila, čo mohla, aby dedičstvo udržala, no okrem chudoby musela na svojich útlych pleciach niesť i ďalší, nemenej ťažký kríž v podobe biľagu ohrdnutej nevesty.cho

Dievčina v sebe celých sedem rokov živila hnev, nenávisť a pocit krivdy, a tak nečudo, že keď jej Radovan v najvyššej núdzi zaklope na bránu, odmieta prijať pravdu, že rytier sa zmenil a svoju mladícku nerozvážnosť hlboko ľutuje. Dramatické udalosti, ktoré sa odohrajú po Radovanovom príchode na Hrádok, však pomôžu obom mladým ľuďom pochopiť, že čas mnohé mení a že ľadový pancier okolo Johankinho srdca môže roztopiť iba vzájomný rešpekt, úcta a čistá, úprimná láska.

Jana Pronská – Ohrdnuté srdce
Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ
Rok vydania: 2022
Počet strán: 280
Žáner: Beletria
Odporúčaná cena: 11,86 eur.

Kúp si knihu Ohrdnuté srdce na Martinus.sk

obálka knihy Ohrdnuté srdce
Ohrdnuté srdce je príbehom zo stredovekého Slovenska (Zdroj: Martinus)

Čaká ťa tento rok maturita? Uč sa s naším maturitným podcastom Schooltag!

Zdroj: martinus.sk
Odporúčame