Príbeh, ktorý ti obráti svet hore nohami: Šokujúca spoveď mladej židovky o úniku z náboženskej sekty

Smutné dievča plače na schodoch

Osobná spoveď mladej židovky o jej úteku (Zdroj: Unsplash/Zhivko Minkov)

#Nová kniha Neortodoxná prináša netradičný príbeh plný zla a odvahy. Satmárska sekta, spoločenstvo odštiepené od chasidského judaizmu, ľudí zvonka láka svojím tajomnom. Deborah Feldmanová vo svojich memoároch odhaľuje, ako sa žije v osídlach náboženských tradícií, vo svete, ktorý si mlčanie a utrpenie cení viac než slobodu jednotlivca.

Deborah vyrastala vo svete, kde sa všetko riadi podľa neúprosných pravidiel a zvykov, ktoré rozhodujú o všetkom, počnúc tým, čo si smie obliecť, s kým sa smie rozprávať, až po to, čo smie a nesmie čítať. Aj napriek týmto obmedzeniam z nej vyrástla nezávislá mladá žena, potajomky hltajúca príbehy silných literárnych hrdiniek Jane Austenovej a Louisy May Alcottovej, ktoré jej pomohli vytvárať si predstavu iného spôsobu života.

Už ako tínedžerka sa ocitla v sexuálne i emocionálne nefunkčnom manželstve s mužom, ktorého takmer nepoznala. Jej vnútorné napätie medzi nenaplnenými túžbami a povinnosťou žiť tak, ako sa na vzornú židovku patrí, vyvrcholilo v momente, keď sa ako devätnásťročná stala matkou. Vtedy si naplno uvedomila, že – bez ohľadu na prekážky – kvôli sebe a svojmu synovi musí uniknúť.

Deborah Feldmanová – Neortodoxná
Vydavateľstvo: Aktuell
Počet strán: 288
Rok vydania: 2021
Žáner: Biografia
Odporúčaná cena: 11,96 eur.

Kúp si túto knihu na Martinus.sk

Zdroj: Martinus.sk
Odporúčame