Ženské krimi, ktoré zaručene odrovná aj mužov: Knihu Modlitba za krutých zhltneš na posedenie

Kniha Modlitba za krutých si získa každého

Kniha Modlitba za krutých si získa každého (Zdroj: Unsplash/Olivia Snow)

#Andrea Rimová je slovenská autorka, ktorá ma charakteristický rukopis a typické sú pre ňu zásadné zvraty na konci príbehu. Kniha Modlitba za krutých je jej najnovšie dielo, ktoré ti naženie poriadnu dávku zimomriavok. Príbeh zobrazuje detstvo bez otca, matkin odmietavý prístup aj nefungujúce vzťahy s mužmi.


Novodobý Malý princ? Táto kniha je v dnešnej dobe potrebná ako soľ, úplne ti otvorí oči


Napriek všetkému je Laura šťastná. Práca snov v časopise ďaleko od domova dáva jej umeleckej duši krídla a napĺňa ju. Všetko sa zmení v momente, keď sa jej mama zraní pri páde a je odkázaná na dcérinu pomoc. Laura sa po dôkladnom zvážení rozhodne odcestovať domov. Jej motiváciou nie je mamino skoré uzdravenie, ale tajný ateliér, ktorý si zriadi na povale domu. Tam sa konečne naplno oddáva svojej veľkej vášni a tvorí abstraktné obrazy.

Náhodné stretnutie s bývalým spolužiakom Viktorom v nej rozpáli oheň túžby po láske, ale zároveň podnieti zvedavosť a začne sa zaujímať o rodinné tajomstvá. Prečo otec odišiel a viac sa neozval? Prečo je mama studená ako Aljaška? Známy a úspešný maliar Krištof vidí v Laurinej tvorbe potenciál a navrhne jej spoluprácu.

Zdanlivo jednoduchý príbeh ženy, ktorá sa dotýka svojho sna, narušia pravda a zákerný vrah. Vtrhnú do jej života v tej najnevhodnejšej chvíli. Laure začína byť jasné, že život je radosť a zároveň boj a že niekedy nám zostanú len modlitby za krutých.

Andrea Rimová – Modlitba za krutých
Vydavateľ: Motýľ
Počet strán: 352
Rok vydania: 2020
Žáner: Detektívne
Odporúčaná cena: 11,90 eur

Kúp si túto knihu na Martinus.sk!

Kniha Modlitba za krutých
Kniha Modlitba za krutých ťa určite dostane (Zdroj: Martinus)
Zdroj: Martinus
Odporúčame