Novodobý Malý princ? Táto kniha je v dnešnej dobe potrebná ako soľ, úplne ti otvorí oči

Kniha, ktorá ti ukáže cestu do tvojho srdca (Zdroj: Unsplash)

#I keď to málokto pokladal za možné, prišla doba, v ktorej akoby sa zastavil čas a do popredia sa dostávajú iné priority. Je to boj o prežitie a čas zamyslieť sa. Mnohí sa cítia vo svojom boji osamelí a opustení, potrebujú povzbudiť.

Práve pre týchto čitateľov, ale nielen pre nich, je určená táto kniha od Charlieho Mackesyho. Nájde si cestu priamo do tvojho srdca, zaujme ťa a ukáže, že napriek všetkému bude svet v poriadku. Je to určitá terapia v knižnej podobe, potvrdenie láskavosti, dobroty a lásky. Mnohí ju prirovnávajú k legendárnemu dielu Malý princ.

Hlavnou postavou celého príbehu je osamelý chlapec, ktorý stretne krtka a ten má veľmi rád sladkosti. Spolu sa vydajú na dobrodružnú cestu. Čoskoro sa k nim pripojí líška s koníkom. Znie to ako obyčajný detský príbeh, je to však predovšetkým príbeh o priateľstve, o živote a dôležitosti citu, ktorému hovoríme láskavosť. V čase prehnaného konzumu nám Charlie pripomína to najdôležitejšie – potrebu zostať ľudskou bytosťou.

Chlapec s krtkom sa pokúšajú nájsť odpovede, líška je skôr mlčanlivá, no aj to má svoju príčinu. Vnímame múdrosť a hĺbku ich otázok a odpovedí, nie sú to však múdrosti z kalendárov a pohľadníc, síce pravdivé, ale trochu povrchné. Príbeh ťa prekvapí jednoduchosťou a hĺbkou, je to symfónia každodenných, ale o to dôležitejších tém. Je dôkazom toho, aké prosté je pustiť sa do niečoho s jasným cieľom.

Charlie Mackesy – Chlapec, krtko, líška a kôň
Vydavateľ: Tatran
Počet strán: 128
Rok vydania: 2020
Žáner: Odborná a náučná
Odporúčaná cena: 15, 27 eur

Kúpte si túto knihu na Martinus.sk!

Kniha
Kniha, ktorá ti ukáže čaro skutočného priateľstva (Zdroj: Martinus)
Zdroj: Martinus
Odporúčame