Kniha Kráľovstvo tela a ohňa: Všetko, čomu Poppy verila, je lož, vrátane muža, do ktorého sa zamilovala

Kráľovstvo tela a ohňa

Kniha Kráľovstvo tela a ohňa opäť odkrýva vzrušujúce príbehy a zápletky (Zdroj: freepik.com)

#Ak obľubuješ akciu, nečakané peripetie, napätie, ale i lásku, tak si v knihe Kráľovstvo tela a ohňa, ktorá je druhým pokračovaním série Z krvi a popola, nájdeš to pravé orechové. Autorkou tejto knihy je Jennifer L. Armentroutová, ktorá snívala o práci spisovateľky už počas stredoškolských čias, keď si namiesto precvičovania algebry radšej tajne písala poviedky.

Dnes je podľa New York Times najpredávanejšou autorkou bestsellerov, v ktorých sa venuje predovšetkým paranormálnym, vedecko-fantastickým a fantasy romantickým príbehom zo súčasnosti a jej najnovší román je opäť dôkazom jej nevídanej predstavivosti a zmyslu pre epickosť.

Môžeš sa tešiť na nečakané zvraty

Všetko, čomu Poppy verila, je lož, vrátane muža, do ktorého sa zamilovala. Uviaznutá medzi tými, ktorí ju vnímajú ako symbol obludného kráľovstva, ani poriadne netuší, kým je bez závoja nepoškvrnenej. Vie však, že nič nie je také nebezpečné ako on. Pán temnoty. Princ Atlantie. Chce, aby s ním bojovala, a tento príkaz veľmi rada splní. Možno ju zajal, no nikdy ju nebude vlastniť.

Casteel Da’Neer má mnoho mien a tvárí a jeho lži sú rovnako zvodné ako jeho dotyk. Pravda z jeho úst je zmyselná ako uhryznutie. Poppy vie, že mu nemôže veriť. Na svoje ciele ju potrebuje živú, zdravú a v celku. No aj on pre ňu predstavuje jedinú cestu, ako dosiahnuť, čo chce — nájsť brata Iana a na vlastné oči sa presvedčiť, či sa z neho stal povýšený bez duše.

Spolupracovať s Casteelom a nebojovať proti nemu má svoje riziká. Každým nádychom ju vábi, ponúka jej všetko, o čom kedy snívala. Má s ňou plány. Také, ktoré by jej mohli priniesť nepredstaviteľné potešenie i nepredvídateľnú bolesť. Plány, ktoré ju prinútia pozrieť sa za hranice všetkého, čo vedela o sebe – a o ňom. Plány, ktoré by ich životy mohli spojiť nečakanými spôsobmi a na ktoré nie je pripravené ani jedno kráľovstvo. A ona je priveľmi nedbanlivá a nenásytná, aby odolala pokušeniu.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Avengers: Endgame je gigantickým kinohitom: Za víkend zarobil 1,2 miliardy, rekordy trhá aj na Slovensku
Kráľovstvo tela o ohňa
Druhá kniha zo série Z krvi a popola je opäť vynikajúca (Zdroj: martinus.sk)

Fantasy prvky, ktoré pôsobia autenticky

V Atlantii  vzrástol v očakávaní princovho návratu nepokoj. Stále častejšie sa šepká o vojne a Poppy je v samom ohnisku všetkých udalostí. Kráľ ju chce využiť, aby odovzdala odkaz. Stúpenci ju chcú vidieť mŕtvu. Vlkolaci sú čoraz nepredvídateľnejší. A ako sa jej schopnosť cítiť bolesť a emócie rozvíja a posilňuje, Atlantínčania sa jej začínajú báť. V hre sú temné tajomstvá ponorené do krvavých hriechov oboch kráľovstiev, ktoré by urobili všetko, aby zatajili pravdu. No keď sa začne otriasať zem a krvácať obloha, môže už byť neskoro…

Chceš sa dozvedieť, aký osud čaká Poppy, čo sa stane s ňou a Casteelom, či akú pravdu o sebe Poppy napokon zistí? Ak ťa kniha zaujala, môžeš si ju zakúpiť TU!

 


Chceš byť nonstop v obraze?

Odporúčame