Avengers: Endgame je gigantickým kinohitom: Za víkend zarobil 1,2 miliardy, rekordy trhá aj na Slovensku

Zdroj: YouTube/Marvel Entertainment

#O tom, že Endgame bude masívnym kinohitom, neboli žiadne pochybnosti. Infinity War ako štvrtý film v histórii kinematografie zarobil viac ako dve miliardy amerických dolárov. Aj preto sa očakávalo, že vyvrcholenie celej ságy bude atakovať rekordy v tržbách a možno dokonca siahne aj na post kráľa tržieb, ktorý roky neohrozene patril Avataru so 2,788 miliardami dolárov.

Neskutočné čísla

Očakávané tržby sa podľa expertov mali za prvý víkend po celom svete zastaviť niekde na hranici 900 miliónov dolárov. Endgame však všetky výpočty zmietol zo stola a z kín si odnáša šialenú sumu vo výške 1,209 miliardy. Za štyri dni. Šialené.

Avengers: Endgame, Zdroj: Marvel Entertainment

Nebudeme ťa naťahovať, Endgame zatiaľ zbúralo takmer každý jeden možný finančný rekord a už si brúsi zuby na ďalšie. Takmer každý návštevník kina išiel posledné dni práve na Avengers, čo môže znamenať, že do konca týždňa by mohol prekonať hranicu dvoch miliárd dolárov. A potom sa už môže režisér David Cameron skutočne obávať o pozíciu svojho hitu Avatar.

Slovenské rekordy

Čo sa týka Slovenska, tak spoločnosť Saturn Entertainment informuje taktiež o rekordných číslach. Záverečný diel filmovej ságy štúdia Marvel za prvé štyri dni premietania od štvrtka 25. apríla videlo 120 697 ľudí. So stredajšími predpremiérami dosiahla návštevnosť už 132 652 divákov.

RECENZIA Epické vyvrcholenie celej ságy: Avengers: Endgame plní sny každému fanúšikovi komiksov od Marvelu

Doterajším rekordmanom bol film Mimoni, ktorý mal premiéru 25. júna 2015 a ktorý za prvý víkend videlo 109 475 divákov. Jediným ďalším filmom v novodobej histórii na Slovensku s víkendovou návštevnosťou nad stotisíc divákov bol 50 odtieňov sivej (108 094 divákov).

Zdroj: boxofficemojo.com, Saturn Entertainment,
Odporúčame