Čo sa stane, keď pod jednou strechou žijú tri generácie? Vznikne strhujúci román o veľkých stratách

čítanie knihy

Čo sa stane, keď žijú pod jendou strechou tri generácie? (Zdroj: Pexels/Lisa Fotios)

#Pútava kniha Kodanská pieseň piesní je rodinná sága, v ktorej plachá maliarka Esther opisuje príbehy troch generácií žijúcich pod jednou strechou, sa vinie z blatistých petrohradských predmestí až do Kodane a Paríža.

Keď Estherin starý otec Hannibal kúpi v roku 1921 dom na Palermskej ceste v Kodani, predstavuje si, ako ho naplní operou, bohémskym duchom a omamujúcou vášňou, aká je opísaná v Šalamúnovej Piesni piesní. Ale pre jeho nevestu, ruskú hadiu ženu Varinku, sa čas zázrakov skončil vo chvíli, keď videla svoju prvú lásku zmiznúť v útrobách hrocha. Hrocha, ktorý mal byť v skutočnosti slonom a stať sa hlavnou hviezdou otcovho cirkusu.

Ich dcéra Eva, letuška milujúca kúzla a zrejme aj jasnovidka, sa vášnivo zamiluje do švédskeho krotiteľa holubov. Hannibalovu túžbu po láske a umení zdedia jeho vnučky, dvojičky Esther a Olga, ktoré súperia o post rodinnej umelkyne, zatiaľ čo ich staršiu sestru zamestnáva túžba stať sa prvou kozmonantkou na svete. Ako napísal dánsky recenzent, Bjergfeldtovej román v tom najlepšom pripomína švédskych autorov Jonasa Jonassona a Fredrika Backmana, je to vyznanie lásky k životu vo všetkých farbách, ktoré ponúka.

Annette Bjergfeldt – Kodanská pieseň piesní
Vydavateľstvo: Premedia
Rok vydania: 2021
Počet strán: 336
Žáner: Spoločenská beletria
Odporúčaná cena: 11,20 eur.

Túto knihu si môžeš kúpiť na Martinus.sk.

kniha Kodanská pieseň piesní
Kniha Kodanská pieseň piesní je strhujúcim príbehom viacerých generácií (Zdroj: Martinus)

Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: martinus.sk
Odporúčame