Sila rozumu v bláznivej dobe: Ako si zachovať zásady kritického myslenia a nedať sa oklamať?

kniha sila rozumu v bláznivej dobe

Kniha Sila rozumu v bláznivej dobe ti ukáže ako na kritické myslenie (Zdroj: Unsplash/Thought Catalog)

#Akými trikmi sa dá do slov prepašovať podprahová reklama? Nakoľko sa slovník Zomri odlišuje od slovníka Mariana Kotlebu? Čo je deepfake? Ako rozoznať logicky chybný argument? Prečo ignorujeme pravdivé fakty? Akými najčastejšími trikmi sa manipulujú grafy? Ako často skontroluje priemerný tínedžer svoj mobil a ako využívajú marketingoví špecialisti evolučné nedokonalosti ľudskej mysle?

Ďalším príspevkom Denníka N k rozvoju kritického myslenia je kniha šachového veľmajstra Jána Markoša. Kniha Sila rozumu v bláznivej dobe na viac ako dvestopäťdesiatich stranách ponúka odpovede na množstvo otázok týkajúcich sa kritického myslenia, ale aj hutný súhrn nápadov a stratégií, ako ho využívať v každodennom živote. Vďaka množstvu ukážok, statusov a príkladov zo súčasnej slovenskej spoločnosti môže byť praktickou pomôckou pri jeho výučbe.

Ján Markoš je vzdelaním filozof a teológ a profesiou šachový veľmajster. Vďaka jeho širokému záberu a schopnosti ísť do hĺbky nájdete v knihe podnetné exkurzy do oblastí vedy, náboženstva aj umenia.

Ján Markoš – Sila rozumu v bláznivej dobe
Vydavateľstvo: N Press
Rok vydania: 2019
Počet strán: 255
Žáner: Beletria
Odporúčaná cena: 13,90 eur.

Kúp si túto knihu na Martinus.sk!

kniha Sila rozumu v bláznivej dobe
Kniha Sila rozumu v bláznivej dobe ti ukáže ako na kritické myslenie (Zdroj: Martinus)

Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: martinus.sk
Odporúčame