Hypotéza lásky: Čo sa stane, keď falošný vzťah medzi vedcami narazí na nezadržateľnú silu príťažlivosti?

Zamilovaný pár Hypotéza lásky

Kniha Hypotéza lásky si vás získa inteligentnou romantikou (Zdroj: Unsplash/Henri Meilhac)

Ak momentálne pátraš po dychberúcom románe, máme pre teba svieži knižný tip s názvom Hypotéza lásky od autorky Ali Hazelwood, ktorý prednedávnom obletel celý Tik Tok. Táto kniha ťa presvedčí o tom, že láska ťa zastihne v ten najmenej pravdepodobný čas a v tej najmenej očakávanej stávke či pracovnej pozícii!

Hlavná postava Olive Smithová je tretiačka na doktorandskom štúdiu a absolútne neverí na dlhotrvajúce romantické vzťahy. Jej najlepšia priateľka Anh však áno – a práve vďaka tomu sa dostane do tejto šlamastiky. Olive sa pokúsi presvedčiť svoju najlepšiu kamarátku o tom, že zvládne vzťah ľavou-zadnou tým, takže sa rozhodne randiť s Adamom Carlsenom (mnohí ho prirovnávajú k známemu americkému hercovi Adamovi Driverovi). Je to mladý a nadaný vyučujúci, no všeobecne známy nedostupný grobian.

Randenie medzi Olive a Adamom však nie je úplne bežné. Ide skôr o akýsi vedecký dôkaz toho, že Olive a Adam spolu naoko randia. Avšak, keď falošný vzťah medzi vedcami narazí na nezadržateľnú silu príťažlivosti, starostlivo vypočítané teórie zachváti chao Ich malému experimentu odrazu hrozí poriadny výbuch. Olive si uvedomí, že jediná vec, ktorá je komplikovanejšia ako hypotéza lásky, je položiť vlastné srdce pod mikroskop.

Hypotéza lásky
Hypotéza lásky je nekonvenčný román o láske (Zdroj: martinus.sk)

Kniha zbiera len pozitívne ohlasy

Nejeden z čitateľov nešetrí chválou a pozitívnymi slovami. Toto je pár reakcií na knihu, ktoré značia, že ju vôbec neidealizujeme. Mnohí z nás ju skutočne zaraďujú medzi veľmi zaujímavé voľnočasové čítanie.

Kniha ma vážne bavila, to ich naťahovanie a podpichovanie som si užívala a ani raz som neprevrátila očami! Ak by som mala ukázať na inteligentne napísanú romantiku, tak by som ukázala na túto. (Martina)

Konečne príbeh na úrovni bez trápnych klišé. Odohráva sa na akademickej pôde, čiže sa možno aj podozvedáte niečo nové, zistíte, aké ťažké to častokrát majú ženy v akadémii, no v prvom rade sa dobre zasmejete. Vzťah hlavných hrdinov sa vyvíjal primeraným, prirodzeným tempom, boli tam krásne momenty, hlavné postavy som si neskutočne obľúbila, celý ten príbeh mi tak prirástol k srdcu, že som mala pocit, že žijem v knižke. (Diana)

Na väčšine romantických kníh mi vadí, že sa hlavné postavy dajú dokopy až na konci, a tak vlastne nemáme možnosť byť súčasťou ich každodennej romantickej interakcie, toho, čo v tomto žánri hľadám. The Love Hypothesis však na to ide opačne. Milé vzťahové momenty sa nachádzajú počas celého deja, záver je len čerešničkou na torte. (Michaela)

Ak sa aj tebe zapáčila kniha Hypotéza lásky, môžeš si ju zakúpiť práve TU! 


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame