V dnešnej dobe ju potrebujeme čoraz viac: Kniha o emocionálnej inteligencii ti ukáže, ako ju využiť vo svoj prospech

Emocionálna inteligencia v živote

Emocionálnu inteligenciu potrebujeme v súčasnom svete čoraz viac, dnešný knižný tip ťa presvedčí o dôležitosti EQ. (Zdroj: Unsplash/Kelly Sikkema)

#V súčasnej ére sa čoraz bežnejšie stávajú verbálne útoky na sociálnych sieťach či v médiách. Odznievajú aj z úst politikov, ktorí využívajú manipulatívne techniky na polarizáciu spoločnosti. Preto je úroveň emocionálnej inteligencie dôležitejšia ako kedykoľvek predtým. Dnešný knižný tip ti ozrejmí, ako pracovať s emóciami tak, aby slúžili v tvoj prospech. A ukáže ti aj množstvo príkladov z reálneho života.

Príbeh Jobsa z netradičnej perspektívy

Justin Bariso je autorom podnetnej knihy Emocionálna inteligencia v reálnom živote. Tá aktualizuje koncept emocionálnej inteligencie tak, aby zodpovedal súčasnému reálnemu svetu. Pritom kombinuje vedecké výskumy a príklady zo života známych osobností či svoje osobné skúsenosti.

V knihe sa okrem iného dočítaš aj o jednom z najslávnejších podnikateľských príbehov všetkých čias – o odchode Steva Jobsa a o jeho veľkolepom návrate do spoločnosti Apple. Tento pohľad však vďaka knihe uvidíš úplne z iného uhla – bude to totiž príbeh o tom, ako ovládať svoje emocionálne reakcie, ako vysvetliť „Zázrak na rieke Hudson“ či ako sa zbaviť zlých návykov a uniknúť „emocionálnym únosom“.

V tomto diele rovnako nájdeš množstvo praktických rád, napríklad, ako sa dá emocionálna inteligencia zneužiť na manipuláciu, ale aj množstvo ďalších.

Emocionálna inteligencia
Kniha Emocionálna inteligencia v reálnom živote ťa poučí o dôležitosti EQ. (Zdroj: martinus.sk)

Ak sa chceš dozvedieť viacero rád a kniha ťa zaujala, smelo si ju môžeš zakúpiť priamo TU!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame