Ranná káva nemusí byť najlepší krok, ako začať deň

Ranná káva nemusí byť najlepší krok ako začať deň (Zdroj: Unplash.com/ Nathan Dumlao)

#Poznáš to aj ty? Ráno sa ponáhľaš do práce či školy a namiesto raňajok do seba stíhaš naliať len kávu, aby si sa aspoň prebudil. Nie je to však najlepší spôsob, ako začať deň a rozhodne to ani nezasýti tvoj žalúdok. Skús si pred kávou dať toto!

Už dlhšie sa viacero odborníkov vyjadrovalo, či je vhodné piť kávu na prázdny žalúdok. Veľakrát sa vravelo aj o maximálnom počte káv, ktoré by si mal za deň vypiť. K tomu, prečo by si ráno nemal piť kávu, sa vyjadrila aj nutričná poradkyňa Livingwell Olivia Hedlund. Informuje o tom portál Ladbible.com.

Tá na svojom TikToku zverejnila video, kde opisuje, že káva nie je najlepším štartérom dňa. Podľa nej sa zahrávaš so svojimi hormónmi. Obľúbenou rannou kávou na prázdny žalúdok si ich totiž poriadne rozlaďuješ. Ak ti je po rannej káve ťažko, je to preto, že káva je kyslá a práve kyslosť ti môže poškodiť trávenie. Olivia vysvetľuje, že telo je v stresovej reakcii, zvýši sa nám kortizol a pôsobí, ako by sme boli v stave boja. Možno aj preto ráno vyzeráš ako kopa nervov.

@liv.ingwell

#stitch with @liv.ingwell PT 2, the differences I’ve noticed #gutheath #guthealthtips #healthtips #coffeetiktok #coffeetalk

♬ original sound – Olivia Hedlund

,,Pila som niekoľko šálok kávy na lačný žalúdok, cítila som sa ako na vrchole sveta a potom som mala kopu hormonálneho akné a čudovala som sa, prečo,“ vysvetľuje Olivia.

Práve to je ďalším znakom. Hormonálne akné, ktoré spôsobujú aj nevyrovnané hormóny po rannej káve. Samozrejme, zo svojho jedálnička kávu vyradiť nemusíš. Len si ustráž jej správne načasovanie. Stačí len kúsok jedla alebo pohár čistej vody predtým, než si dáš kávu, ktorá ťa nabudí do nového dňa.


Ešte viac zaujímavých noviniek, tipov, vtipov a inšpirácie? Poď na náš TikTok!

Zdroj: hashtag.sk, ladbible.com
Odporúčame