Karlos Vémola neskrýva obrovské sklamanie: Zdravie je prvoradé, kariéru ešte končiť nejde

Karlos Vémola (zdroj: OKTAGON MMA)

#Český fighter Karlos Vémola prehral cez víkend na turnaji OKTAGON 43 v titulovom zápase v kategórii do 84 kilogramov s Patrikom Kinclom na body. Je to jedna z najťažších porážok jeho kariéry.

Vémola titul nezískal

Terminátor nielen, že titul nezískal, ale prehral so svojím dlhoročným rivalom Patrikom Kinclom a „damage“, a teda poškodenie jeho tváre, bolo po tomto meraní síl naozaj obrovské. V tejto chvíli nie je jasné, kedy sa Karlos do klietky vráti, ale všeobecne sa nepredpokladá, že by vo svojej kariére v rámci organizácie OKTAGON MMA nepokračoval.

Karlos na svojom profile na sociálnej sieti Instagram prehovoril smerom k svojim fanúšikom.  „Dlho očakávaný zápas je za nami a nevyšiel podľa predstáv. Veľa ľudí mi hovorilo, že som vyhral, ale mal som súpera ukončiť a nič nenechať na pochybách. Do piateho kola som išiel s tým, že vediem,“ uviedol.

Karlos Vémola (OKTAGON MMA)

Vémola prehral na body 0:3. „Patrik je šampión, tak to je. Ak chcete šampióna poraziť, musíte ho absolútne prejsť alebo ukončiť a to sa mi nepodarilo,“ pokračoval, pričom uviedol, že vo váhe do 84 kilogramov nastupovať nebude, pretože chudnutie je pre neho naozaj drastické. „Sú tu mladší chalani, moje telo to už nedáva.“

Terminátor neprišiel na tlačovú konferenciu, pretože kvôli opuchu očí musel ísť rovno do nemocnice. „Rešpektujem súpera a plním si povinnosti, ale zdravie bolo prednejšie,“ vyjadril sa. „Moja kariéra ešte nekončí, mám s Oktagonom dohodnuté zápasy a tie určite dodržím. Som predsa šampiónom poloťažkej váhy. Ďakujem všetkým za podporu.“ 

Zdroj: hashtag.sk, IG
Odporúčame