Karlos Vémola nastúpi na Slovensku: Dokáže v Oktagone obhájiť titul?

Karlos Vémola (zdroj: OKTAGON MMA)

#Organizácia OKTAGON MMA sa vracia na Slovensko a hlavným zápasom turnaja Oktagon 47 bude meranie síl v poloťažkej váhe medzi Karlosom Vémolom a Pavlom Langerom. Má tento duel vôbec favorita a ak áno, kto ním je? 

Karlos Vémola sa predstaví na Slovensku

Nemusíš ho mať rád, ale zaslúži si tvoj rešpekt. Karlos Vémola je legendou česko-slovenského MMA, má za sebou 42 profesionálnych zápasov, z ktorých vyhral 35 a prehral iba 7 (z toho niekoľko bolo v prestížnom UFC). Teraz sa Terminátor predstaví na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu, kde sa očakáva zaplnená hala. 

Skúsený český šampión, ktorý bude obhajovať titul v kategórii do 93 kilogramov, musí čeliť vychádzajúcej slovenskej hviezde, Pavlovi Langerovi. Langer je nenápadný fighter, ale kvalitnými výkonmi získal titulovú príležitosť. Vo svojej kariére doposiaľ nastúpil na 21 duelov, počas ktorých 12-krát odchádzal ako víťaz a v 9 prípadoch ako porazený.

Medzi oboma bojovníkmi je obrovský výškový rozdiel. Langer meria 196 centimetrov, Vémola 183 centimetrov. Duel medzi šampiónom a dočasným šampiónom dvíha ľudí zo sedačiek už pred svojím začatím. Stretnú sa dva rozdielne svety, dvaja rozdielni fighteri a muži, ktorých príbehu sa ani zďaleka nepodobajú. Väčšiu reklamu zápas Vémola vs Langer nepotrebuje. 

Renomovaný portál Tapology prináša prehľad odhadov toho, ako by mohlo toto meranie síl dopadnúť. Až 92% ľudí si myslí, že skúsenejší Karlos Vémola titul v hlavnom meste Slovenska obháji. Osem percent verí Langerovi. Ten ale dokáže z pozície outsidera ťažiť, čo už dokázal niekoľkokrát aj v minulosti. Bude zaujímavé sledovať, ako to celé dopadne. 

Sleduj náš Instagram     

Zdroj: hashtag.sk, oktagonmma.com
Odporúčame