Komik Marián Psár: Ak by som si mal dávať pozor na to, o čom by som nemal hovoriť, robím pantomímu

Marián Psár

Komik Marián Psár bude tiež súčasťou eventu FLAME (Zdroj: Marián Psár/Stano Klačanský)

#Aj on sa predstaví na legendárnom KAMAKO bále v novom šate. Piatok trinásteho bude plný humoru a zábavy.

Každoročnou tradíciou Katedry marketingovej komunikácie je KAMAKO bál, ktorý organizujú študenti. Tohtoroční štvrtáci však prichádzajú s moderným rebrandovaným prevedením tradičného eventu s názvom FLAME. Garantujú, že v piatok 13. mája sa zabavíte vďaka známym stand-up komikom a iskru v sebe zapálite aj vďaka bohatému hudobnému programu.

Networking a hudobná smršť

Po networkingovej časti, počas ktorej sa ľudia budú môcť zoznámiť, porozprávať či vymeniť si kontakty s ďalšími z brandže, bude nasledovať pestrý program.

Intímnu a podmanivú hudbu plnú vášne prinesie víťaz Radio_Head Awards 2021 Lash & Grey. Hudobnú a tanečnú smršť rozdúchajú Otec Mirec, Young Aesthete a DJ Yung Monty.

Young Aesthete
Na evente bude aj Young Aesthete (Zdroj: Iryna Drahun)

Jakub Zitron Ťapák o hraniciach humoru

Nebude chýbať ani stand-up komik Jakub Zitron Ťapák. Sám tvrdí, že ako konzument nemá hranice humoru. „Sú témy, ktoré ma bavia viac, no nepamätám si vtip, ktorý by ma pobúril alebo urazil. A už vôbec nepoznám vtip, za ktorý by som sa postavil a dal niekomu facku, ako sme to zažili prednedávnom,“ skonštatoval.

Hranica medzi dobrým vtipom a urážkou je podľa neho subjektívna. „Každého rozosmeje alebo urazí niečo iné. Napríklad poznám veriacich, ktorí sa zabávajú na rôznych témach, ale akonáhle prídu vtipy týkajúce sa náboženstva, je to už za čiarou. U mňa to ale takto nefunguje. Vtip je vtip, a keď sa niekto urazí, rešpektujem to, ale je to jeho problém. Druhá vec je však to, či je daný vtip dobrý,“ dodal Jakub Ťapák.

KAMAKO event
KAMAKO eventy sú vždy epické (Zdroj: Andrea Škvareninová)

Mariánovi Psárovi prídu ťažšie témy najvtipnejšie

Zasmejete sa aj počas stand-upu Mariána Psára. Hovorí to, čo považuje za vtipné, pričom najvtipnejšie mu väčšinou prídu ťažšie témy, ako napríklad smrť, trápne životné situácie či telesné tekutiny. Akákoľvek téma však podľa neho pohorší istú časť ľudí. „Ak by som si mal dávať pozor na to, o čom by som nemal hovoriť, lebo sa to môže niekoho dotknúť, robil by som pantomímu. Aj to by však mohlo niekoho rozhodiť. Zvyknem hovoriť – buď ľudí rozosmejem, alebo ich znechutím. Je to pre mňa rovnaká radosť,“ uviedol.

Ľudia sa podľa neho môžu uraziť ako na dobrý, tak aj na zlý vtip. „Urážajú sa buď tí, ktorí nemajú zmysel pre humor, alebo tí, ktorí si myslia, že veci sú vtipné len dovtedy, kým nie sú o nich,“ doplnil Marián Psár.

Akcia, na ktorej si každý nájde to svoje

Katedra marketingovej komunikácie patrí k najdynamickejším katedrám na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského. Prepája kreatívne študijné prostredie s praxou, čoho príkladom je aj KAMAKO bál.

Tohtoroční štvrtáci-organizátori chceli po dvoch rokoch obmedzení, práce a školy z domu vytvoriť akciu, na ktorej si každý nájde to svoje. „Prioritou bolo pre nás vytvoriť kvalitný line-up. Zvučné mená sa nám podarilo pritiahnuť najmä vďaka kontaktom, ktoré pri organizovaní eventu hrajú veľkú rolu,“ skonštatovala Linda Schuchmannová, študentka z event tímu.

Predtým sa však popasovali s časovou aj finančnou náročnosťou. Študenti totiž organizujú akciu v rámci predmetu počas letného semestra a na všetko mali približne len 80 dní. Okrem toho začínali s nulovým budgetom.

KEDY? 13.5. 2022 (piatok) o 19:00

KDE? SPACE UP, Záhradnícka 95, 821 08 Bratislava

Viac informácií:

https://kamako.sk/flame/

Instagram:

https://www.instagram.com/flame_kamako/

Facebook:

https://www.facebook.com/flamekamako


Čaká ťa tento rok maturita? Uč sa s našim maturitným podcastom Schooltag!

Zdroj: Tlačová správa/KAMAKO
Odporúčame